У Дмитрівському територіальному центрі соцобслуговувавння проживає 25 стареньких (ФОТО)

09:08, 31 Січня, 2018

Перебуваючи з робочою поїздкою у Знам’янському районі, голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко відвідав відділення стаціонарного догляду територіального центру соцобслуговування у селі Дмитрівка, де постійно проживають одинокі пристарілі, непрацездатні та люди з інвалідністю. Про це повідомляє сайт ОДА.


Відділення на 25 стаціонарних ліжок створили ще у 2000 році на базі Дмитрівського будинку ветеранів. Функціонувало воно в одноповерховому невеликому приміщенні. У позаминулому році територіальному центру передано в управління двоповерхову будівлю Дмитрівської дільничної лікарні. Протягом 2016-2017 років це приміщення капітально відремонтували, зокрема, реконструювали систему опалення, утеплили стіни, провели внутрішні оздоблювальні роботи. Подвір’я терцентру заасфальтоване, має нову огорожу. У планах провести озеленення прилеглої території. Усі роботи, загальна вартість яких склала близько 6 мільйонів гривень, виконано за кошти районного бюджету.

Уже восени минулого року в житлові кімнати першого поверху оновленого приміщення заселили 25 стареньких. А з урахуванням готових кімнат на другому поверсі тут можуть мешкати 35 чоловік. Наразі, одномісні кімнати готельного типу, що на другому поверсі, поки ще не заселені.

Окрім умебльованих житлових кімнат, у відділенні є їдальні, побутові кімнати з пральними та сушильними машинами, пресами для прасування білизни, оснащені санітарні кімнати, сучасно обладнаний харчоблок. Також є кімнати відпочинку з телевізорами та м’якими меблями. Підопічних забезпечують харчуванням, одягом, побутовими речами та надають медичні і соціальні послуги.

Сергій Кузьменко оглянув відремонтоване приміщення стаціонарного відділення терцентру, побував у житлових кімнатах. Керівник облдержадміністрації також поспілкувався з підопічними закладу, поцікавився умовами перебування та вручив їм подарунки (комплекти постільної білизни і ковдри).

Загалом в області функціонує низка таких закладів. 12 з них – на обласному утриманні, у яких проживає 1800 осіб, 13 на утриманні районних бюджетів – стаціонарні відділення терцентрів, де перебуває близько 250 осіб. Заклад у селі Дмитрівка, за словами директора департаменту соціального захисту населення ОДА Олександра Догарова, є прикладом того, як мають бути облаштовані стаціонарні відділення.

Останні новини по темі

Майор та підполковник: назвали імена правоохоронців, яких підозрюють у кришуванні наркоторговців

Жахливі умови за 1200 гривень: мешканці гуртожитку для військових у Кропивницькому незадоволені підвищенням плати

Читайте також

Шукаєте ідеальне рішення для смачної та швидкої доставки їжі  в Одесі? Онлайн-ресторан “Вилки ...

18:22, 3 Грудня, 2023

Кропивничан запрошують долучитись до курсу “Калиномовці”, який доступний в Telegram-платформі. ...

18:20, 3 Грудня, 2023

Галина Тарасенко наразі живе в Києві, де довгий час працювала в ІТ-стартапах. Незабаром друком ...

16:38, 3 Грудня, 2023