У Дмитрівському територіальному центрі соцобслуговувавння проживає 25 стареньких (ФОТО)

09:08, 31 Січня, 2018

Перебуваючи з робочою поїздкою у Знам’янському районі, голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко відвідав відділення стаціонарного догляду територіального центру соцобслуговування у селі Дмитрівка, де постійно проживають одинокі пристарілі, непрацездатні та люди з інвалідністю. Про це повідомляє сайт ОДА.


Відділення на 25 стаціонарних ліжок створили ще у 2000 році на базі Дмитрівського будинку ветеранів. Функціонувало воно в одноповерховому невеликому приміщенні. У позаминулому році територіальному центру передано в управління двоповерхову будівлю Дмитрівської дільничної лікарні. Протягом 2016-2017 років це приміщення капітально відремонтували, зокрема, реконструювали систему опалення, утеплили стіни, провели внутрішні оздоблювальні роботи. Подвір’я терцентру заасфальтоване, має нову огорожу. У планах провести озеленення прилеглої території. Усі роботи, загальна вартість яких склала близько 6 мільйонів гривень, виконано за кошти районного бюджету.

Уже восени минулого року в житлові кімнати першого поверху оновленого приміщення заселили 25 стареньких. А з урахуванням готових кімнат на другому поверсі тут можуть мешкати 35 чоловік. Наразі, одномісні кімнати готельного типу, що на другому поверсі, поки ще не заселені.

Окрім умебльованих житлових кімнат, у відділенні є їдальні, побутові кімнати з пральними та сушильними машинами, пресами для прасування білизни, оснащені санітарні кімнати, сучасно обладнаний харчоблок. Також є кімнати відпочинку з телевізорами та м’якими меблями. Підопічних забезпечують харчуванням, одягом, побутовими речами та надають медичні і соціальні послуги.

Сергій Кузьменко оглянув відремонтоване приміщення стаціонарного відділення терцентру, побував у житлових кімнатах. Керівник облдержадміністрації також поспілкувався з підопічними закладу, поцікавився умовами перебування та вручив їм подарунки (комплекти постільної білизни і ковдри).

Загалом в області функціонує низка таких закладів. 12 з них – на обласному утриманні, у яких проживає 1800 осіб, 13 на утриманні районних бюджетів – стаціонарні відділення терцентрів, де перебуває близько 250 осіб. Заклад у селі Дмитрівка, за словами директора департаменту соціального захисту населення ОДА Олександра Догарова, є прикладом того, як мають бути облаштовані стаціонарні відділення.

Останні новини по темі
Майор та підполковник: назвали імена правоохоронців, яких підозрюють у кришуванні наркоторговців
У Кропивницькому відбудеться нагородження лауреатів премії імені Маланюка
Читайте також

Правоохоронці вилучили у 28-річного жителя Кропивницького району арсенал боєприпасів.

11:54, 27 Лютого, 2024

У Кропивницькому затвердили перейменування ще 38 вулиць та провулків. У селищі Новому об’єднають вулицю та провулок і перейменують три вулиці....

11:32, 27 Лютого, 2024

Кропивницький отримав 32 мільйони гривень державної субвенції та дотацій. До міського бюджету на 2024 рік внесли зміни. ...

11:11, 27 Лютого, 2024