Директорка художнього музею віднайшла могилу відомого художника-земляка у Бельгії (ФОТО)

14:24, 31 Січня, 2018

 

Директорка Кіровоградського обласного художнього музею Тетяна Ткаченко-Суханова віднайшла у Бельгії місце поховання видатного художника-земляка Івана Похитонова. Про це вона повідомляє на своїй сторінці у Фейсбук.

 

Як зазначає Тетяна, у процесі пошуку вони відвідала кілька кладовищ, які були вказані у біографії як місце поховання.

«Коли у одному з бюро, переглядаючи записи, отримали підтвердження, що так, могила є, і дізнавшись, що це один із відомих митців у світі, працівник дуже здивувався й дозволив особисто відзняти для музея й нашого архіву Олега Бабенко записи у книзі й особисту картку (родинного поховання) Похитонових. Вже маючи координати, ми переїхали на іншу частину кладовища… та ще довелося довгенько пошукати між похованнями, ми навіть розділилися по секторах…, яке було моє щастя, коли саме мені вдалося знайти це поховання! », – йдеться у дописі.

Могила виявилася занедбаною, тому довелося поприбирати на місці, розчистити від гілок.
В кінці Тетяна зазначила, що сподівається на отримання картин митця для фондів музею і встановлення йому пам’ятника біля будівлі КОХМ на Музейній площі.

Довідка.
Іван Похитонов – український художник, майстер пейзажу, живописець та графік. народився 27 січня 1850 р. на хуторі Мотронівка Бобринецького повіту Херсонської губернії.

 

Останні новини по темі
Кропивничан запрошують на святкування Масляної
Учасники АТО пропонують створити у Кропивницькому козацький зимівник
Читайте також

У Кропивницькому суд виніс вирок керівнику фермерського господарства, який взяв мільйонні позики у приватної особи начебто для підприємства, проте привласнив гроші собі....

17:43, 23 Лютого, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель земляків-захисників. 

17:13, 23 Лютого, 2024

Протягом цього тижня, із 19 по 23 лютого, відзнаки отримали воїни із Кіровоградщини, які служать у  41-й окремій механізованій бригаді ЗСУ. ...

16:35, 23 Лютого, 2024