Міністр освіти України перевірила як впроваджують пілотну версію Нової української школи у Кропивницькому (ФОТО)

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 16009

Сьогодні, 19 лютого, Кіровоградщину з робочим візитом відвідала міністр освіти Лілія Гриневич.

Серед іншого, під час робочої поїздки Гриневич відвідала ЗОШ № 25, де у пілотному режимі впроваджують проект нової української школи. Перший етап цього проекту стосується початкової ланки навчання. Кропивницька школа є однією зі 100 навчальних закладів в Україні, де від початку року впроваджують цей проект.

"Ми хотіли показати яким чином будуть навчатися діти за новим освітнім стандартом, який якраз має схвалюватися Кабміном на цьому тижні. Це буде дуже актуальна тема. З першого класу всі діти з 2018 року вже будуть навчатися за такими інтерактивними методиками, будуть навчатися пізнавально-пошуковими діяльнісними методами навчання відповідно до їх вікових особливостей. Зараз ми розпочали дистанційний курс для учителів 1 класу, він є на сайті Міністерства освіти. І всі 22 тисячі педагогічних працівників, які будуть залучені до навчання дітей у 1 класі мають пройти змішане навчання", - зазначила Гриневич.

З вересня 2018-го його планують запровадити в у всіх українських школах. Лілія Гриневич поспілкувалася з вчителями, які працюють у класах, де впроваджують пілотний проект, а також, з батьками, які озвучили свої побажання.

Зараз цей проект вже має свої результати, які проглядаються у школах, де реалізовують пілотні версії.

«Позитив полягає в тому, що діти хочуть іти у школу. Для них процес навчання стає радісним і це головне, що ми хотіли досягнути. Тому що зараз ми маємо втрату мотивації дітей до навчання. Ці діти потребують іншого активного навчання, ніж було 20 років тому. Ми хочемо, щоб школа не нав'язували їм комплекси, а допомагала розкривати особистість, допомагала розуміти іншу людину в комунікувати, допомагала розв’язувати проблеми

Ідея Нової української школи полягає у тому, щоб школа була не тим місцем, де напихають знаннями, а місцем, де дитину готують до справжнього життя у 21 сторіччі», - додала Гриневич.

Але є і негативний момент у впровадженні Нової української школи.

«Але є одна негативна сторона: вчителям потрібно працювати більше, вони втомлюються більше. Він не може авторитарно стояти і диктувати дітям, він працює з групами дітей і зобов’язаний більш індивідуально до них підходити. Тому це покладає на вчителя більше навантаження, а ми повинні дати вчителю більше ресурсів», - додала Гриневич.

Впровадження Нової української школи потребує також змін у класних кімнатах.

"Все потребує нового освітнього середовища: рухомих парт, які можна перегруповувати. Багато витратних матеріалів. У класах є нестаціонарні плакати. Під кожну тему, в яку діти занурюються впродовж тижня, в них формується словниковий запас, малюнки, наочність, яку вони міняють учителі, - усе це потребує відповідних ресурсів. Тому ми плануємо цього року майже мільярд гривень з Держбюджету цільової субвенції на розвиток освітнього середовища в початковій школі. Для того, щоб підготувати це середовище. Вчитель, який готовий з методами навчання, нові підручники, які будуть надруковані для початкової школи і нове освітнє середовище", - зазначила міністр.

Під час зустрічі окрім початкової ланки освіти, було представлено здобутки інших шкіл Кропивницького. Зокрема, школа новітніх технологій "Вікторія-П" презентувала розробки у галузі інформатики та фізики, які створили учні разом з вчителями.

Далі Лілія Гриневич відвідає ЦНТУ, де відбудеться зустріч з викладачами. Очікується, що відвідають близько 500 вчителів, які зможуть поставити міністру свої питання.

G

Сподобалася стаття?

Реклама

Коментарі  

 
-2 # Aleksandr 21.02.2018, 12:00
статья 7 закона Про освіту противоречит Конституции Украины и Декларации прав национальностей Украины,вызвала недовольство со стороны Румынии,Польши, Молдавии,Венгри и,России.Она нарушает прва национальных меньшинств,проп исанные в Европейской Хартии о регионгальных языках
Цитата
 
 
+2 # Олександр Форостяний 19.02.2018, 22:13
Діти і їхнє навчання - це не наше майбутнє, а сьогодення. Чому мільйони учнів перевантажені домашніми завданнями(з уроків), чому в ЖОДНІЙ школі України не ведеться облік часу на виконання домашніх завдань? Тому що перевантаженням учнів домашніми завданнями вчителі компенсують свою професійну нездатність. SOS!!!
Цитата
 
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити