Апеляційний суд звільнив Ігоря Масенка з-під варти (ФОТО, ВІДЕО)

17:34, 13 Березня, 2018

Апеляційний суд Кіровоградської області розглянув у відкритому судовому засіданні скаргу захисників Ігоря Масенка, уродженця Кропивницького, який понад два роки провів за ґратами в Німеччині, Іспанії, а після рішення Кіровського районного суду про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, чоловік перебував в СІЗО міста Кропивницького.

На початку засідання колегія суддів у складі: Віктор Осєтрова, Романа Широкоряда, Віринеї Кабанової долучила до матеріалів справи низку документів – переписку адвоката Масенка Аркадія Гарди з органами прокуратури, де чітко вказано адресу проживання підозрюваного в Німеччині, та копію договору про довготривалу оренду житла у Кропивницькому, де гіпотетично міг би проживати Масенко на постійній основі до кінця слідства в разі зміни судом запобіжного заходу.

Нагадаємо, у 2010 році житель Луганської області Євген Свінцов побив місцевого бізнесмена, за три тижні той помер у лікарні. Тоді Свінцова затримали, на лаву підсудних потрапив і співучасник злочину Олег Бєллер. Обидва були засуджені та відбули покарання. Ігор Масенко фігурував у справі як організатор злочину – замовного вбивства.

Масенка, який на той час вже 9 років проживав у Німеччині, оголосили в міжнародний розшук, а пізніше затримали та депортували до Україні на підставі рішення Ленінського районного суду Кропивницького, яке на той час вже не мало жодної юридичної сили.

28 листопада 2017 року Апеляційний суд Кіровоградської області ухвалив рішення, що повністю виключає наявність у справі злочину «організація вбивства», у вчиненні якого підозрюють Масенка. Жоден з фігурантів справи так і не був засуджений за ст. 115 КК України(умисне вбивство).

suddd3

Левову частку вчорашнього судового засідання присвятили допиту Євгена Кузьменка, слідчого по справі.

Серед іншого суддя Осєтров нагадав про рішення апеляційного суду, яким через недоведеність з обвинувачення зникла стаття щодо умисного вбивства на замовлення.

– Яким чином Масенко міг підбурювати до того, чого не було? Суд виключив цю обставину і вказав, що цього не було, – Наголосив Осєтров. – Це рішення не було оскарженим і вступило в законну силу.

suddd1

Також суд з’ясував, що слідчому невідомо чи повідомляли належним чином Ігоря Масенка про те, що він має з’явитись для проведення слідчих дій до Кропивницького. При цьому сам затриманий зазначив, що жодних офіційних повісток він не отримував, натомість намагався дати свідчення в режимі відео-конференції, проте ні з прокуратури міста Кропивницького ні слідчий Кузьменко на нього так і не вийшли.

– В 2015 році адвокат Гарда дав мені номер телефону слідчого, і я йому двічі телефонував. Він сказав, що я можу дати покази Скапом. За два тижні я знову зателефонував йому, він сказав, що так і зробимо. Більше жодних відомостей я не отримував. Мій телефон і адреса проживання були відомі. Я не від кого не переховувався, – пояснив Масенко.

Слідчий Кузьменко підтвердив факт розмови, але заявив, що достеменно з ким він говорив по телефону йому невідомо.

 Однією з причин, чому слідчий не звертався за відомою йому адресою проживання Масенка в Німеччині Кузьменко називає незнання іноземної мови. Він також повідомив суду, що не бачив офіційної відповіді німецької сторони, що до відмови в екстрадиції Масенка з території Німеччини.

Згодом суддя Осєтров процитував цей «неіснуючий» документ, що таки містився в матеріалах справи українською мовою.

– Маю честь надіслати вам копію вербальної ноти Федерального Міністерства закордонних справ від 29 квітня 2013 року, в якій проінформовано українське посольство про відмову у видачі Україні запитуваної особи. У цій вербальній ноті зазначаються підстави відмови відповідно до частини другої статті 18 Європейської Конвенції Про видачу правопорушників.

Ви кажете вам невідомо було. У вас все є – це і є відмова, наголосив суддя.

Також під час засідання з’ясувалось, що слідчий не володіє інформацією про те, де на момент засідання знаходились документи Ігоря Масенка. В СІЗО чоловіка відправили на підставі копій документів, що ніби то посвідчують його особу. Дружина Масенка передала паспорт чоловіка колегії суду просто в залі засідання.

suddd4

Захисник Гарда під час дебатів зазначив, що на його погляд, всі процесуальні строки для розслідування справи закінчились ще в 2016 році, тож підстави обирати запобіжний захід для Масенка відсутні.

– Якщо 11 грудня 2015 року слідчий таки склав такий документ як повідомлення про підозру, то на мою думку, саме тоді слідчий розпочав досудове розслідування відносно особи. Не зважаючи на те чи вніс він це повідомлення до ЄРДР чи відправив його підозрюваному, слідство стартувало. Отже два місяці з того моменту закінчилися 11.02.2016 року. Немає у матеріалах документів про те, що слідство зупинялося чи відновлювалося. Отже слідчий вичерпав всі процесуальні можливості для проведення розслідування як такого. Тому про жоден запобіжний захід вже з цих підстав не може йти мова.

Попри це, сторона захисту клопотала про обрання Масенку більш м’якої міри запобіжного заходу, не пов’язаної з триманням під вартою, зокрема – домашній арешт. Сторона обвинувачення стояла на своєму – два місяці тримання під вартою.

Заслухавши доводи сторін, суд ухвалив: рішення Кіровського районного суду про обрання запобіжного заходу Ігореві Масенку у вигляді тримання під вартою протягом 60 діб скасувати. Застосувати до нього запобіжний захід у вигляді домашнього арешту. Звільнити підозрюваного з зали суду негайно. Термін дії цієї ухвали спливатиме 10 травня 2018 року. Рішення є остаточним та оскарженню не підлягає.

Деталі судового засідання дивіться на відео:

Останні новини по темі
У Кропивницькому викрили на хабарі керівника пенітенціарного закладу (ФОТО)
Місцевий бюджет без урахування ґендеру: гра в одні ворота
Читайте також

Під час оголошеної повітряної тривоги сьогодні, 25 лютого, у Кропивницькому районі було чутно вибухи. Згідно із попередньою інформацією без постраждалих. ...

20:57, 25 Лютого, 2024

Новгородківська громада, що на Кіровоградщині, повідомила що загинув земляк, захисник Володимир Орел 1973 року народження....

17:31, 25 Лютого, 2024

На сайті офіційного інтернет-представництва Президента України створили електронну петицію про присвоєння військовослужбовцю Сергію Завірюсі звання Героя України посмертно. Пети...

16:56, 25 Лютого, 2024