Реконструкція набережної Інгулу: планують зробити велодоріжки та спортмайданчики

11:27, 14 Березня, 2018

Учора, 13 березня, у міській раді Кропивницького відбулось засідання робочої групи з вивчення питання комплексної реконструкції набережної річки Інгул на відрізку від вулиці Михайлівської до вулиці Київської під головуванням заступника міського голови Олександра Грабенка. Про це повідомляють на сайті міськради. 

 

Під час наради розглядалися першочергові завдання, які мають бути виконані щодо благоустрою та реконструкції набережної. За словами колишнього головного архітектора області Володимира Рака, в першу чергу необхідно проаналізувати стан інженерних мереж, які розташовані вздовж набережної, а також перевірити їх функціональність.

Наприклад, теплотраса вздовж русла річки вже не виконує своє завдання по опаленню помешкань кропивничан, оскільки більшість споживачів перейшла на автономне опалення, а сама мережа стала притулком для безхатченків. Також архітектор звернув увагу і на загрозу підтоплення мікрорайону Ковалівка, у якому розташована частина набережної, і наголосив на необхідності зрегулювати усі стічні води в один загальний колектор. Отже, усі відповідні служби мають вивчити питання щодо подальшого розвитку цих мереж.

– Пропоную вздовж усієї набережної облаштувати велодоріжки, які будуть об’єднані з пішохідною зоною, а район дитячої спортивної школи максимально наситити спортивними майданчиками для загального користування, – запропонував Володимир Рак. – Щодо пішохідних містків через Інгул, то їх треба обстежити і, де треба, відремонтувати. Річка має об’єднувати місто, а не роз’єднувати.

Щодо тепломережі, яка належать комунальному підприємству і проходить під зоною реконструкції, то, за словами керівника головного управління житлово-комунального господарства міської ради Віктора Кухаренка, вона давно не мала капітальних ремонтів і наразі дуже цього потребує.

– Ми говоримо про виділення фінансування на благоустрій набережної, але для початку треба провести комплексний аналіз усіх інженерних комунікацій, – наголосив заступник міського голови Олександр Мосін. – А вже після аналізу стану усіх мереж можна провести благоустрій, але лише на тих ділянках, які не потребують ремонту.

Про заміну водопровідних мереж в межах набережної повідомила і керівник кропивницького ВКГ ОКВП «Дніпро-Кіровоград» Валентина Давидчук. За її словами, водопровід від вулиці Пашутінської до вулиці Пушкіна буде замінено за рахунок коштів Світового банку. Наразі проводиться закупка необхідних матеріалів, а роботи по заміні заплановані на літній період 2018 року.

У підсумку, усім членам робочої групи були роздані технічні завдання, а Олександр Грабенко запропонував зібрати технічну нараду найближчої п’ятниці для обговорення і подальшої розробки техніко-економічного обгрунтування проекту реконструкції набережної річки Інгул.

Нагадаємо, колишня жителька Кропивницього оголосила конкурс проектів реконструкції набережної Інгулу. Цими вихідними відбудеться неформальне обговорення реконструкції.

 

Останні новини по темі
ДМС: замінювати паспорт-книжку на ID-картку необов’язково
Поїзд на Москву перестане курсувати через Олександрію
Читайте також

Парк імені Крючкова передали у постійне користування Кропивницькій єпархії ПЦУ.

12:37, 27 Лютого, 2024

Виробник молочної продукції «Хмельницька маслосирбаза», який фігурує у провадженні щодо постачання масла у школи і садочки Кропивницького, опублікували заяву. В ній виробник наз...

12:30, 27 Лютого, 2024

Апеляційний адміністративний суд визнав правомірним звільнення ексголови Кіровоградської облради Сергія Шульги....

12:26, 27 Лютого, 2024