У Кропивницькому будуть судитись із працівником відповідальним за прийом документів на земельні аукціони

15:24, 02 Квітня, 2018

Сьогодні під стінами Держгеокадастру Кіровоградської області мав відбутись протест представників СВК агрофірма “Маріампольська” проти відмови в участі у земельному аукціоні.

“21 березня підприємство подало документи на участь в земельних торгах, в аукціоні. Документи були прийняті працівником Держгеокадастру Костянтином Сичовим, нам повернута копія. Він сказав, що за кілька днів ми отримаємо квиток учасника аукціону. Минув тиждень, я дзвонив кілька разів, він мене водив за ніс. А коли я приїхав 30 березня то мені вручили документи про відмову агрофірмі в участі в торгах.Для цього не було підстав”, – переконує Міщанін.

У свою чергу громадський активіст та юрист Павло Топчій у Фейсбуці повідомив, що це не перший випадок, коли люди скаржаться на роботу Костянтина Сичова – техніка ДП “Кропивницький науково-дослідний та проектний інститут землеустрою”.

На його думку, існує ціла схема, щоб не допустити до земельного аукціону “чужих” людей.

” Він сумлінно продовжив приймати і перевіряти всі документи, але потім посилаючись на свою велику завантаженість, повідомляв потенційним учасникам земельних торгів, що документи, які повинен видати Інститут він оформить трішки пізніше і обов’язково зателефонує. Звісно ж потім він нікому не телефонував. А у останній день коли можна подати документи для участі у торгах, на Вашу адресу поштою відправлявся лист за підписом директора Інститута, в якому зазначено, що документи які ви подали кілька днів тому Костянтину і який їх уважно перевірив – не відповідають законодавству (не вірно завірені копії) і до торгів вас не допустять. І Костянтин вже і не пригадає, що при перевірці цих документів він їх називав зразковими, а копії завірені як того вимагає ДСТУ 4163-2003. У відповідь на всі Ваші питання він буде просто мовчати”, – зазначив юрист і додав, що дії техніка оскаржуватимуть у судовому порядку, а також звернулись до правоохоронних органів.

Інститут землеустрою знаходиться на 2 поверсі тої ж будівлі, що і Держгеокадастр.

Як зазначили у прес-службі Держгеокадастру області, виконавцем робіт з земельних торгів є не Держгеокадастр, а ДП “Кропивницький науково-дослідний та проектний інститут землеустрою” (структурна одиниця яка підпорядковується Держгеокадастру – авт.), який приймає документи від осіб, які бажають приймати участь у торгах, розглядають, реєструють їх як учасників при подачі повного пакету документів відповідно до вимог чинного законодавства (п. 8 ст. 137 Земельного кодексу України). Сьогодні відбулася апаратна нарада, де обговорювався цей випадок. Надалі вживатимуться заходи щодо недопущення в подальшому таких фактів.

Нагадаємо, у свою чергу протест під стінами Держгеокадастру не відбувся, оскільки представники агропідприємства дізнались про рейдерське захоплення їх господарства і терміново повернулись в Петрівський район.

 

Останні новини по темі
Освітня реформа: як навчатимуть у новій початковій школі
“Кернел” продасть землю на Кіровоградщині
Читайте також

У Кропивницькому у суботу, 20 квітня, відбудеться відкриття персональної виставки картин кропивницької мисткині Оксани Калюжної....

13:34, 16 Квітня, 2024

Верховний Суд у складі судді-доповідача Касаційного адміністративного суду ухвалив повернути касаційну скаргу колишнього директора Кіровоградського обласного академічно-драматич...

12:24, 16 Квітня, 2024

У Кропивницькому створили ініціативу “Інспекція “Ї”” для протидії російськомовній зовнішній рекламі. Пояснюємо, як поскаржитися, якщо знайшли російську р...

12:23, 16 Квітня, 2024