Суд розпочав досліджувати відеодокази у справі про хабар прокурорці Клюкіній (ВІДЕО)

14:05, 11 Квітня, 2018

Вчора, 10 квітня, у Ленінському районному суді Кропивницького дивились відео «про хабар для прокурорки». Весь відеоряд офіційно відзнятий під час негласних слідчо-розшукових дій. «Перша серія» стосувалась підготовці передачі хабара посадовій особі.

Дивитись «кіно» хотіли не всі учасники судового засідання, зокрема екс-прокурорка Світлана Клюкіна, яку обвинувачують в отриманні хабара на загальну суму 6500 доларів США за вирішення питання про повернення вилученого у вагітної киянки автомобіля, та її захисник Мусієнко намагались переконати суд у тому, що це відео є недопустимим доказом і взагалі не має бути дослідженим в судовому процесі. Світлана Клюкіна запевняла суд, що ні вона ні її адвокат не були ознайомлені з матеріалами справи, мовляв з 14 томів бачила лише один, а свій підпис про ознайомлення поставила «під тиском детектива НАБУ».

«Дуже дивно чути від досвідченого прокурора заяву про те, що вона підписала матеріали без ознайомлення з ними, – парирував начальник 6 відділу Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Генеральної прокуратури України Сергій Козачин, присутній в засіданні. Також він повідомив, що на відео з’йомки лише з публічних місць. – На відео відсутні епізоди з особистого життя обвинуваченої, лише з публічних місць».

Сергій Льовін, який, за версією слідства, і передав гроші екс-прокурорці, майже все засідання мовчав. Проте він активно говорив на відео. Окрім нього в переглянутому епізоді фігурують адвокат Геннадій Чорногор та заявник – Олександр Каменчук.

Відео, на перегляді якого наполягала сторона обвинувачення і так не хотіли бачити обвинувачені, не вдалось подивитись навіть після того, як суд вирішив це зробити. На ноутбуці, що мав з собою спеціаліст Управління СБУ, ймовірно, не було потрібних драйверів, і воно «не пішло». Зрештою вирішили переглянути матеріали з оптичних копій на дисках. Всього в матеріалах справи їх п’ять, вчора дивились перший з них.

kluk1

На відео Льовін і Чорногор пояснюють Олександру Каменчуку серйозність справи, що Наташа (дівчина, учасниця ДТП у Кропивницькому, авто якої мали вилучити зі списку речових доказів) сидить і може сісти на реальний термін. Для переконливості Геннадій Чорногор навіть цитує санкцію статті Кримінального Кодексу України: «до трьох років». Каменчуку обіцяють все «порішати», і що всі питання вирішуватиме Клюкіна.

Серед іншого звучить сума 6 тисяч доларів, які нібито просить прокуратура за свої послуги. При цьому прокурорша на стільки впливова, що «порішає» і з головою Апеляційного суду Кіровоградської області Валерієм Драним. Не мав завадити «вирішити питання» і обласний прокурор: «Коваленко сіра мишка, – йому носять, він мовчить, манекен. Якщо по суду, це через Драного по-любому», – звучить на відео.

Зрештою «компаньйони» вирішують, що спочатку завезуть «трьошку». Ніби то, за ці гроші Клюкіна мала вирішити питання зняття арешту з автомобіля і «щоб Наташа більше не сиділа».

Головна фігурантка справи, під час перегляду відео нервово посміхається і весь час щось занотовує.

 

Нагадаємо, за версією слідства, Світлана Клюкіна вимагала хабар у вагітної киянки, використовуючи своє службове становище і зв’язки в поліції і суді. Спочатку домоглася арешту жінки, а після цього запропонувала звільнити її і зняти арешт з позашляховика. Вартість послуг – 6,5 тисяч доларів.
Безпосередньо після отриманні чергової частини неправомірної вигоди в сумі 3300 доларів США, Клюкіну та її «цивільного помічника» адвоката Льовіна затримали.

Другу частину «багатосерійного фільму про хабар», учасники процесу переглянуть в наступному засіданні. Показ відбудеться 26 квітня, початок сеансу о 14.30.

 

Останні новини по темі
Кропивницький став сьомим містом зі шкільними офіцерами поліції (ФОТО)
На Кіровоградщині зловмисники пограбували провізора та втікали на викраденому таксі (ФОТО)
Читайте також

На Кіровоградщині сьогодні, 21 квітня, в 16 населених пунктів тимчасово вимкнули електрику.

09:49, 21 Квітня, 2024

Інформаційний портал «Гречка» потрапив на Мапу рекомендованих медіа за результатами незалежної експертної оцінки Інститут Масової Інформації (ІМІ) та Детектор медіа....

09:45, 21 Квітня, 2024

У Кропивницькому сьогодні, 20 квітня, на площі Героїв Майдану зібрались кропивничани з акцією “Чекаємо” на підтримку військовополонених і зниклих безвісти. Таким чин...

14:47, 20 Квітня, 2024