В Кіровоградському театрі корифеїв запроваджують цензуру

10:00, 05 Січня, 2012

Про це розповіли актори Кіровоградського академічного українського музично-драматичного театру ім. М. Л. Кропивницького 4 січня під час зустрічі інтелігенції області, яку ініціювала обласна організація Просвіти імені Т.Г. Шевченка.

За словами театралів, вперше в історії театру виставу, яка вже шість років виноситься на розсуд глядачеві, “проганятимуть” для в.о. директора театру і представників облдержадміністрації. Так 8 грудня відбудеться нове «здавання» старої вистави “Вертеп”.

Зустріч поважних громадян міста була присвячена проблемам нашої області в гуманітарній сфері. На ній йшлося про занепад видавництва книжок, проблеми художників та їх спілок, фактичне зникнення професійної журналістики як в друкованих ЗМІ, так і в телерадіопросторі, адже, як стверджують виступаючі, 99% ЗМІ області “лежать під владою”.

Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info В Кіровоградському театрі корифеїв запроваджують цензуру

Проте провідною на зустрічі була все-таки тема знищення театру корифеїв. З виступів присутні довідалися, що двоє кропивничан вже подали заяви на звільнення. Зокрема, Павло Босий – головний художник театру(професор театрального мистецтва Оклендського університету, штату Мічиган (США)  та директор Кіровоградського академічного українського музично-драматичного театру ім. М. Л. Кропивницького Михайло Ілляшенко – з посади художнього керівника театру.

Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info В Кіровоградському театрі корифеїв запроваджують цензуру

“Михайло Васильович Ілляшенко – єдиний діючий директор Кіровоградського академічного українського музично-драматичного театру ім. М. Л. Кропивницького”– так, посилаючись на Конституцію України та Закон України про місцеве самоврядування, прокоментували ситуацію юристи. Окрім того, призначати виконуючим обов’язки директора абсолютно “ліву” людину з правової точки зори – абсурдно. Теоретично, до рішення сесії обласної ради про призначення нового директора після закінчення терміну дії укладеного з ним контракту, в.о. директора театру міг би бути Михайло Ілляшенко. А Ігор Спінул, керівник танцювального ансамблю “Конвалія” в театрі  – «ніхто», до такої думки схилялися більшість присутніх на зустрічі. Щоб донести своє бачення до широкого загалу кіровоградців, тут же було прийняте рішення за тиждень провести на головній площі міста масову акцію.

Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info В Кіровоградському театрі корифеїв запроваджують цензуру

Також, представники інтелегенції спробують таки зустрітися з губернатором Кіровоградської області Сергієм Ларіним, який вже понад два місяці уникає зустрічі з театралами. Присутні підписались під зверненням до Голови облради Миколи Ковальчука та Голови ОДА Сергія Ларіна.

Звернення планується передати під час вуличних акцій 11 січня.

Валерій Лебідь

Фото: Настя Дзюбак, Валерій Лебідь

Довідка:

КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ

Стаття 19. Правовий порядок в Україні грунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.
Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

ЗАКОН УКРАЇНИ “Про місцеве самоврядування в Україні”

Стаття 43. Питання, які вирішуються районними і обласними радами виключно на їх пленарних засіданнях

1. Виключно на пленарних засіданнях районної, обласної ради вирішуються такі питання:

20) вирішення в установленому законом порядку питань щодо управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах, що перебувають в управлінні районних і обласних рад; призначення і звільнення їх керівників;

Відповідно до пункту 1.3. Статуту Кіровоградського академічного обласного Українського музично-драматичного театру ім. М.Л. Кропивницького театр належить до об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області.

Останні новини по темі
Різдвяна коляда
Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.com.ua Різдвяна коляда
Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.com.ua Українці позбавлені права на вільне пересування?
Українці позбавлені права на вільне пересування?
Читайте також

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників на фронті.

18:14, 21 Лютого, 2024

У неділю, 25 лютого, у Кропивницькому в обласній філармонії в рамках Благодійного Зимового туру містами України з презентацією свого нового альбому “Радіопромінь” ві...

16:32, 21 Лютого, 2024

Дівчачі сукні — витончений елемент гардероба, який додає елегантності та ніжності образу маленьких принцес. Вони допомагають втілити дитячу мрію та наповнити миті життя чарівніс...

16:21, 21 Лютого, 2024