В Олександрії реорганізують три навчальні заклади через нестачу коштів на зарплату вчителів

16:59, 25 Квітня, 2018

Нещодавно в Олександрії обговорили питання реорганізації спецшколи №4 ім.М.Олефіренка, школи мистецтв при гімназії ім.Т.Г.Шевченка та школи №7 через недофінансування державою зарплати вчителів.

 

Про це повідомляє Олександрійська міськрада.

Енергоносії, зарплата молодшого обслуговуючого персоналу, ремонти і придбання фінансуються з міського бюджету. Крім того, за рахунок власних коштів місто утримує дошкільні, позашкільні навчальні заклади та спортивну школу.

Так, на освіту Олександрії з міського бюджету виділено 135 млн грн, при тому, що держава фінансує заробітну плату вчителів на 84 млн грн.

Так, в НВО «Олександрійська гімназія ім.Т.Г.Шевченка – ЗНЗ І-ІІ ступенів – школа мистецтв», на заробітну плату вчителів не вистачає близько 1,5 млн грн державної субвенції. Школа мистецтв фінансується з міського бюджету у розмірі 1,5 млн грн. Недостатність коштів лише по цьому закладу складає більше 3 млн грн (або скорочення 12 педагогічних ставок). Зважаючи, що у місті розгалужена система позашкільних закладів, переведення учнів зі школи мистецтв в інші спеціалізовані заклади не вплине на естетичне виховання дітей. Вчителям школи мистецтв буде запропоновано працевлаштування за фахом.

Учнів СЗНЗ №4 разом з вчителями планується перевести до ЗНЗ №2. Адже за новим законодавством діти з особливими освітніми потребами повинні навчатися у загальноосвітніх навчальних закладах. А у корпусі школи №4 громада пропонує розмістити художню школу та створити картинну галерею.

ЗНЗ №7 є одним із найпроблемніших закладів, де наповнюваність класів в середньому становить 10 учнів. Держава ж фінансує заробітну плату вчителя з наповнюваністю класу 30 дітей. Тож зарплати вчителям школи вистачає на 1-2 місяці. Звідси і недостатність фінансування з державного бюджету до 800 тис. грн. Аналогічна сума виділяється на утримання закладу з місцевого бюджету. З метою раціонального використання коштів вивчається питання переведення учнів 5-9 класів і їх вчителів до ЗНЗ №10 та організації підвезення дітей до школи. У пристосованому приміщенні ЗНЗ №7 пропонується залишити початкову ланку та розмістити дитячий садочок.

 

Останні новини по темі
Італійці на Кіровоградщині знімають фільм про Другу Світову війну
На Кіровоградщині вакцинували понад 60% дорослого населення проти дифтерії і правця
Читайте також

Сьогодні, 22 липня, дві громади Кіровоградщини повідомили про загибель на фронті земляків-захисників....

17:19, 22 Липня, 2024

У  Кропивницькому протягом восьми днів, з  24 липня до 31 липня, частково обмежать рух транспорту по вулиці Київській....

16:56, 22 Липня, 2024

У Мінрегіоні, у рамках впровадження нової схеми теплопостачання, підтримали будівництво комбінованої ТЕЦ у Кропивницькому....

16:53, 22 Липня, 2024