Що очікує на необ’єднані громади розповіли експерти на форумі в Кропивницькому (ФОТО)

09:04, 15 Червня, 2018

14 червня у Кропивницькому відбувся форум “Реформа місцевого самоврядування та регіональної політики: можливості для громад та регіонів”Це вже друге місто приймало учасників та спікерів найбільш масштабної обласної події, що присвячена реформі децентралізації.

За інформацією радниці з питань комунікації Центру розвитку місцевого самоврядування Вікторії Талашкевич, участь у форумі взяли біля двохсот представників органів місцевого самоврядування із Кіровоградської та Черкаської областей, а також спікери та запрошені із інших областей України та зі столиці.

Під час вступної частини виступили голова Кіровоградської ОДА Сергій Кузьменко, голова облради Олександр Чорноіваненко та міський голова Кропивницького Андрій Райкович. Всі посадовці підкреслили важливість та актуальність втілення реформи децентралізації для Кіровоградщини.

Роботу форуму продовжили пленарні сесії за участі генерального директора Директорату з питань розвитку місцевого самоврядування Мінрегіону Сергія Шаршова, народних депутатів України, представників Черкаської ОДА, а також радників міжнародних програм підтримки, керівників об’єднаних територіальних громад області, експертів.

Зокрема, Сергій Шаршов презентував результати Моніторингу, який щомісяця проводить Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. У тому числі він розповів про втрачені можливості, що їх несуть ті громади, які досі не об’єдналися.

Forum 7 Сергій Шаршов

На прикладі громад Завалівської, Новостародубської та Боківської (Кіровської) громад добре видно, скільки грошей вони могли б отримати, якби кожна свого часу об’єдналася. Сумарна втрати тільки субвенції із державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад за три роки – понад п’ятдесят мільйонів гривень, – продемонстрував Сергій Шаршов.

Виступив на Форумі і Юрій Ганущак, координатор з правових питань, Центральний Офіс Реформ. Експерт навів метафору, відповідно до якої громади, які стали першими на шлях об’єднання, поїхали далі у купе класу люкс, наступні – у купе, а нинішнім вже лишається «плацкарт».

Forum 8 Юрій Ганущакjpg

Держава не може терпіти кількох систем паралельно. На часі – відхід від добровільного об‘єднання, і бажаючим варто поквапитись, поки є місця хоча б у «плацкарті», – підкреслив Юрій Ганущак.-  Тим же, хто буде й далі відтягувати об’єднання, на його думку, загрожує йти взагалі пішки.

Також у другій панелі виступив директор Кіровоградського Центру розвитку місцевого самоврядування, що створений за підтримки програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіонбуду, Олег Яременко. Він нагадав, що Центр розпочав роботу у квітні минулого року і тоді став першим в Україні, який відкрив свої двері для надання консультацій і різнопланової допомоги органам місцевого самоврядування та ОТГ.

Forum 2 Олег Яременко

За підсумками 2017 року ми можемо сказати про такі результати нашої роботи, як проведення майже двохсот заходів для більш ніж чотирьох тисяч людей. Серйозну роботу проведено із розробки стратегій розвитку для трьох громад. Майже чверть наших заходів пройшли у форматі виїзних консультацій у районах та селах. Ще чверть – у форматі навчальних семінарів, адже команди об’єднаних громад потребують нових навичок з управління фінансами, комунікацій, муніципальних послуг, – розповів Олег Яременко.

За його словами, Центр надавав минулого року супровід восьми громадам, в яких відбулися перші вибори, а також двом громадам, які стали торік на шлях об’єднання. Також експерти закладу займалися підвищенням спроможності тринадцяти громад, які отримали від наших фахівців навчання, поради та іншу підтримку. У трьох громадах почалася робота із розробки Стратегій (це Соколівська, Ганнівська та Великосеверинівська ОТГ).

Що стосується поточного року, то з січня місяця по сьогодні Центр вже провів рівно 100 заходів. Таким чином Кіровоградський ЦРМС займає третє (!) місце серед центрів інших областей по кількості проведених заходів. Делегації із Кіровоградської області навесні побували на навчанні та із візитами у Житомирі, Дніпрі та Миколаєві. Найближчим часом плануємо візит в Одесу у Запоріжжя. Навзаєм ми прийняли делегації із трьох областей України, які дізнавалися про досвід роботи ОТГ на Кіровоградщині. Таким чином тільки за ці п’ять з половиною місяців охоплено роботою біля 2000 осіб, – прозвітував Олег Яременко про роботу центру.

Цього року очікується, що, завдяки спільній роботі органів місцевого самоврядування, всіх програм і проектів, що втілюються на Кіровоградщині, а також, у першу чергу, завдяки добровільній ініціативі місцевих мешканців наша область до кінця року матиме до десяти нових ОТГ. Центр допомагатиме цим та іншим громадам створювати проекти місцевого та регіонального розвитку (орієнтовно це буде 12 програм). Також заплановано проведення Школи управлінням проектним циклом, завершення створення чотирьох Стратегій розвитку та шести проектів міжмуніципального співробітництва.

Наприкінці виступу Олег Яременко нагадав, що восени-взимку у місті пройде Форум регіонального розвитку і запросив присутніх долучатися до розбудови Кіровоградщини, накопичення найкращих практик та втілення найкращих здобутків реформи децентралізації на користь людям.

Forum 1

 

ФОТО: Олена Карпенко

Останні новини по темі
Громадськість і волонтери відзначили День донора у Кропивницькому (ФОТО)
IMG 20180614 183815
maryna poroshenko
Марина Порошенко відзначила професіоналізм експертів з інклюзивної освіти Кіровоградщини (ФОТО)
Читайте також

«Кіровоградобленерго» опублікувало графіки відключень за чергами, які запровадили на Кіровоградщині у понеділок, 15 липня....

22:36, 14 Липня, 2024

Публікуємо добірку культурних заходів, майстер-класів, лекцій, вистав та концертів які відбудуться у Кропивницькому протягом тижня, з 15 по 21 липня 2024 року....

16:59, 14 Липня, 2024

У Кропивницькому родинам полеглих воїнів з Кіровоградщини передали державні нагороди, якими захисників відзначили посмертно. ...

15:07, 14 Липня, 2024