У Кропивницькому рекламу наркотиків замалюють синьо-жовтими кольорами (ФОТО)
У Міжнародний день боротьби з наркоманією сьогодні, 26 червня, в обласному центрі стартувала всеукраїнська акція “Намалюй життя” в рамках якої небайдужі кропивничани – переважно представники громадських організацій та волонтери зафарбовуватимуть рекламу наркотиків, використовуючи трафарети зі словами “кохай” та “живи”.
Організатори заходу – Міжнародна антинаркотична асоціація, представники якої анонсували, що акція неразова і відбуватиметься по мірі того, як з’являтиметься небезпечна реклама на стінах будинків, у підвалах, на стовпах й надалі.
– Долучитися до акції можуть всі охочі. Головна зона, де працюватимемо – центральна вулиця: від “Копілки” до Дендропарку. Тут найбільше зосереджено такої реклами, – каже співробітник Міжнародної антинаркотичної асоціації Віталій. – Розділимося на чотири команди і в форматі квесту будемо це все розфарбовувати під українську символіку під прапор і з певними мотивуючими написами через трафарети “кохай”, “живи”, “вчись”.
Крім того, як відзначає пан Віталій, ще півроку тому в Кропивницькому не було такої проблеми з рекламою, де і як дістати наркотики, в порівнянні з великими містами. Однак способи реклами наркотиків осучаснюються.
– За останній час така реклама в Кропивницькому з’являється все більше і більше, – каже Віталій. – Ми знайшли від 50 до 70 надписів, які і будемо зафарбовувати. А найбільше реклами поблизу навчальних закладів, а також – житлових масивів.
За словами організаторів, найголовніше в акції – інформування населення, щоб люди знали, що це за реклама і як з нею можна справлятися. Крім того, кропивничани самостійно вже замальовували подібну рекламу наркотиків. Однак, такі дії теж – незаконні.
Однак, проведення цієї акції узгоджене з відповідними інстанціями міста, зокрема Спецінспекцією, та управління ЖКГ.
– Проблема навіть не в самих надписах, а у вживанні неповнолітніми самих наркотиків. А так як зараз нічого не стоїть на місці і збувачі вдосконалюють свої методи, що фактично неоперативним шляхом нам немає можливості їх впіймати, – розповів начальник відділу ювенальної превенції ГУ Нацполіції в Кіровоградській області Сергій Бочарніков.
Загалом акцію планують завершити протягом півтори години.