На Кіровоградщині органи місцевого самоврядування проігнорували дві електронні петиції
Дві електронні петиції із сайту ГО “Асоціація Політичних Наук” зібрали підписи і були надіслані на розгляд відповідним органам місцевого самоврядування в Олександрію і Компаніївку. Однак повідомлення про отримання петицій так і не з’явилися на сайтах рад протягом двох робочих днів відповідно до законодавства.
Про це повідомляє прес-служба АПН.
Направлені е-петиції були ще 11 липня до Компаніївської селищної ради, а також 14 липня – до Олександрійської міської ради.
За законом «Про звернення громадян», наступного дня після того, як петиції зібрали необхідну кількість підписів, вони надсилаються до органів влади. Згідно того ж Закону повідомлення про отримання петицій мали б з’явитись на сайтах рад протягом двох робочих днів. Проте наразі обидва органи місцевого самоврядування, які отримали петиції від «Асоціації Політичних Наук», вже прострочили встановлений Законом термін.
У петиції до Олександрійської міської ради йдеться про забезпечення дітей з інвалідністю технічними та іншими засобами реабілітації. Основна мета петиції – розробка програми забезпечення осіб та дітей з інвалідністю технічними засобам для використання в побутових умовах на 2018-2020 роки. Петиція зібрала 252 підписи за 35 днів.
Інша петиція стосується власне електронних петицій, зокрема, прийняття Положення та створення розділу «е-петиція» на сайті Компаніївської селищної ради. Ця петиція зібрала на свою підтримку 76 необхідних голосів за 31 день.
«У зв’язку з тим, що ні Олександрійська міська рада, ні Компаніївська селищна рада не дотримались вимог чинного законодавства, якщо чиновники негайно не виправлять свою помилку, експерти АПН будуть змушені звернутись до Уповноваженого ВР з прав людини з повідомленням про порушення норми Закону», – зауважив голова «Асоціації Політичних Наук» Дмитро Сінченко.
Нагадаємо, що протягом першої половини 2018 року «Асоціацією Політичних Наук» впроваджувався проект «Електронні петиції: Кіровоградський пілот». У рамках проекту експерти АПН провели 5 тренінгів для активістів у районах Кіровоградської області, де навчали активістів інструментам місцевої демократії, адвокації та співпраці з органами влади та місцевого самоврядування.