У Кропивницькому переробкою листя в біогумус займаються каліфорнійські черв’яки(ФОТО)

17:38, 23 Липня, 2018

На міському полігоні твердих побутових відходів каліфорнійські черв’яки переробляють листя в біогумус, який можна використовувати для вирощування овочів, квітів, дерев.

Результати вже дворічного експериментального проекту сьогодні журналістам показали представники підприємства ТОВ “Екостайл” на полігоні ТВП, де наразі розміщено чотири бурти, в яких переробляють листя по суті в ґрунт майже мільйон каліфорнійських черв’яків.

IMG 6374

Для підтвердження поживності такого ґрунту на буртах зробили експериментальні грядки: посадили помідори, квіти, м’яту і навіть картоплю.

IMG 6394

За словами начальника виробництва Ігоря Жмаченко, надалі біогумус можна використовувати, як добриво для екогосподарств. У “Екостайл” також надалі розглядають можливість навіть запуску виробництва такого біогумусу. Однак як доповнюють представники ТОВ, наразі більшість процесів відбувається вручну і на рівні експерименту. І лише після того, як на підприємстві зроблять всі необхідні підрахунки, почнуть пошуки інвестора для запуску виробництва.

IMG 6366

Наш біогумус не має в своєму складі тяжких металів, не зважаючи на те, що він виготовлений на полігоні твердих побутових відходів. Чекаємо наразі результатів аналізу, які покажуть, яким саме рослинам біогумус підходить, – розповіла заступниця директора ТОВ “Екостайл” Тетяна Мартовіцька.

За словами пана Жмаченка, за останніми результатами аналізів біогумус за кислотністю – універсальний.

IMG 6388

Однак процес переробки має певні етапи. Спочатку необхідне відстоювання, ферментування листя в трьохметрових кагатах, створення відповідної температури (до речі, хробак любить не більше 25 градусів тепла та 85% вологості). Потім в бурти (довжина яких від 30 до 50 метрів, а ширина 3 метри) викладається відферментоване листя висотою 30-40 сантиметрів, потім потрібно спеціальним розчином з біоелементами обробити бурт, і лише згодом можна підселяти черв’яків у сам бурт.

Переробка листя в біогумус відбувається впродовж чотирьох місяців, – каже Ігор Жмаченко. – Ми починали з 200 тисяч черв’яків, а зараз у нас їх близько мільйона.

А обрали каліфорнійського хробака для переробки в тому числі і тому, що він має високу здатність до розмноження.

IMG 6364

Окрім того, така екопереробка дозволяє зменшити об’єми накопиченого листя врази.

 

Останні новини по темі
Читайте також

У Кам’янці (колишня Новгородка – авт.) суд закрив справу землевпорядника селищної ради, якого звинувачували у службовій недбалості. В обвинуваченні збитки через цю недбалість оц...

14:38, 23 Березня, 2025

У пʼятницю, 28 березня, у Кропивницькому відбудеться зустріч з психологинею. Під час зустрічі вона розповість, як коректно спілкуватися з військовими, які повернулися з «гарячих...

13:43, 23 Березня, 2025

Слухач автошколи для людей з інвалідністю у Кропивницькому Віктор Гребенюк успішно склав практичний іспит і отримав своє перше посвідчення водія....

13:00, 23 Березня, 2025