На Кіровоградщині громадськість та влада продовжили обговорення підвищення тарифів на воду (ФОТО)

17:35, 08 Серпня, 2018

У «Дніпро-Кіровоград» відзначають, що несвоєчасне запровадження обґрунтованих тарифів впливає і на заборгованість підприємства, зокрема перед «Кіровоградобленего».

Про це стало відомо сьогодні під час обговорення питання підвищення тарифів на водопостачання та водовідведення в області перед засіданням постійної комісії з питань бюджету, фінансово-економічної політики та інвестицій обласної ради.

Постійне зростання вартості електроенергії, носіїв, матеріалів, необхідних для здійснення виробничої діяльності ОКВП «Дніпро-Кіровоград» призводить до того, що встановлені економічно обґрунтовані тарифи на водопостачання та водовідведення дуже швидко перестають відповідати економічним реаліям та не покривають виробничі витрати. В результаті чого підприємство щомісячного несе збитки від провадження господарської діяльності централізованого водопостачання та водовідведення, – розповів гендиректор ОКВП «Дніпро-Кіровоград» Роман Ілик.

Крім того, за його словами, несвоєчасне запровадження обґрунтованих тарифів впливає і на заборгованість підприємства, зокрема перед ПАТ «Кіровоградобленего».

Внаслідок інфляційних процесів, та несвоєчасного встановлення тарифів підприємство отримало збитки в 2016 році – 35 млн 687 тис. грн,  2017 році – 19 млн 172 тис. грн, а за перше півріччя 2018 року – 10 млн 151 тис. грн, – відзначив Роман Ілик. – Залишок заборгованості різниці в тарифах станом на 1 серпня 2018 року становить 14 млн 95 тис. грн. Загальна сума в бюджеті тарифів за період 2015-2018 роки складає 78 млн 823 тис. грн. Надходження такої суми дозволило б підприємству погасити заборгованість за спожиту електроенергію, яка станом на 1 серпня 2018 року складає  понад 27 млн грн, виконати заходи інвестиційної програми та забезпечити придбання реагентів, матеріалів, запчастин у достатній кількості для ведення господарської діяльності.

38828295 406169463246524 6356288299404886016 n

Натомість представники Громадських рад та організацій не погоджують з підвищенням тарифів, зокрема, цікавляться заборгованістю «Дінпро-Кіровоград» на електроенергію.

Тарифи встановлює держава. «Кіровоградобленерго», як і інші обленерго по всій країні лише використовують тарифи, – каже комерційний директор ПАТ «Кіровоградобоенерго» Олег Соловйов. –Цьогоріч держава проводить реорганізацію ринку електричної енергії. Цей рік – дуже складний. Якщо обленерго до 2018 року знаходила внутрішній резерв для покриття всіх цих недоплат і 100% розраховувалося з оптовим постачальником електричної енергії – державною компанією ОРЕ, то в цьому році цих резервів вже немає, бо півроку Національна комісія була відсутня – через відсутність  кворуму не приймалися рішення, майже півроку «Кіровоградобоенерго» перебувала на нульовому алгоритмі, коли всі її кошти перенадходили автоматом на рахунки оптового державного постачальника.

– Проходить півроку і тільки тоді нам держава компенсує різницю в тарифі. У нас немає цих коштів фізично.  До закінчення року при такій ситуації ми приходимо з дефіцитом близько до 1,5 мільярда гривень. Це може призвести до колапсу не лише водопостачання, а й до колапсу в області з енергопостачання, – відзначив Олег Соловйов.  

Компанія має звернутися до НКРЕКП, що наразі підвищувати тариф недоцільно, – зазначив член Громадської ради при міськвиконкомі Кропивницького Сергій Кернасюк.

Також представники Громадських рад при облдержадміністрації та міськради наполягають на тому, аби підприємство “Дніпро-Кіровоград” відізвало з НКРЕКП тарифи на водопостачання та водовідведення на 2019 рік, а до моменту встановлення їх обґрунтування призупинити дію тарифів.

Усю процедуру тарифів наше підприємство витримує  згідно з чинним законодавством, – відзначив Роман Ілик. – Тому як керівник ОКВП  “Дніпро-Кіровоград” не бачу ніяких законних підстав  писати листа про відкликання чи відміну тарифів, встановлених Національним регулятором.

Голова постійної комісії Павло Фесюк також відзначив, що впливати на НКРЕКП депутати облради не можуть законодавчо.

Ми буквально вчора отримали лист на 300 сторінок, де підприємство обґрунтовує ті цифри, подані до НКРЕКП. Звісно за одну ніч їх ніхто не може розглянути. Прийнято рішення про залучення експертів, економістів із провідних вищих навчальних закладів області, які розглянуть ці тарифи, – каже голова Громадської ради при облдержадміністрації Олександр Гавриленко.  – Ми не розуміємо, яке буде субсидіарне становище наступного року. Ми пропонуємо подати звернення від депутатів обласної ради і громадськості до Кабміну про компенсацію різниці в тарифах в 2019 році.

В результаті після обговорення про тарифи на воду та водовідведення комісія була закрита через відсутність кворуму для прийняття рішень. Однак, за словами голови постійної комісії Павла Фесюка, 21 вересня має відбутися пленарне засідання сесії облради і до того часу комісія ще обов’язково збереться, аби прийняти відповідні рішення про звернення до Кабміну на рівні області про відновлення механізму погашення заборгованості в різниці тарифів.

Нагадаємо, громадські активісти хочуть призупинити дію тарифів на воду в Кіровоградській області

 

Останні новини по темі
На пляжі Олександрії вкрали дах альтанки (ФОТО)
38750826 550575865364094 6929245827273588736 n
business analytics 670x300
Бізнесвумен з Кропивницького потрапила до списку 300 кращих топ-менеджерів країни
Читайте також

У Голованівській громаді, що на Кіровоградщині, фермерське господарство відсудило у селищної ради право на 47 гектарів ріллі. Як виявилося, право на користування ділянкою господ...

17:53, 18 Червня, 2024

Дві громади на Кіровоградщині повідомили про загибель захисників на фронті.

17:28, 18 Червня, 2024

Президент України підписав закон про спільну роумінгову зону  з Європейським Союзом.

17:04, 18 Червня, 2024