У Кропивницькому планують створити онлайн-мапу амброзії

11:50, 23 Жовтня, 2018

Сьогодні, 23 жовтня, в Кропивницькому відбувся круглий стіл за участі громадськості, представників влади, ЖЕО, науковців, медиків з удосконалення міської програми боротьби з карантинними рослинами, зокрема амброзією.

Загалом, така програма існує (розроблена, але сесією не затверджена, – ред.) в місті з 2016 року, проте, на думку міської влади, потребує вдосконалення.

Як відзначив заступник міського голови Олександра Мосін, наступного року програма має пройти шлях затвердження й виділення коштів на її реалізацію.

– Амброзія є однією з найнебезпечніших алергенних рослин в країні, – відзначає ініціаторка круглого столу, депутатка міської ради Катерина Шамардіна. – Програма передбачає також соціальні заходи на інформування та привернення уваги населення до небезпечної рослини.

Як розповіли медики, зі змінами клімату, змінився і алергенний сезон, який нині закінчується в жовтні.

Заступниця начальниці управління охорони здоров’я міськради Лариса Кудрик зазначили, що за даними ВООЗ, на алергію від амброзії у світі страждає до 20% людей.

Представниця Держпродспоживслужби області Марина Мезенцева зауважує, що насіння амброзії в ґрунті дуже живуче. І, якщо рослину повністю важко знищити, то її можливо контролювати. Крім того, в області є програма боротьби з амброзією, прийнята цьогоріч.

– Осередки амброзії цього року у місті було ліквідовано загалом на 39 га і загальна сума витрачена на боротьбу з амброзією склала 932 тисячі станом на кінець вересня, – розповів керівник КП “Благоустрій” Віктор Луценко.

– Має бути мапа, де локально буде вказано розміщення карантинних рослин, – відзначив Олександр Мосін.44588539 329035374317318 1204015307438424064 n

Пан Луценко відзначив, що КП “Благоустрій” розпочало створення відповідної мапи з вказаними місцями амброзії.

Однак громадська активістка Любов Лукянцева запропонувала, щоб карта була інтерактивною, де можна було бачити не лише осередки амброзії, а й кому належать ці земельні ділянки.

Натомість керівник Спецінспекції Андрій Максюта відзначив, що амброзію виявляють повсюдно по місту. Однак іноді власників доводиться шукати навіть за кордоном, а іноді повноваження не дозволяють втрутитися в знищення карантинних рослин. Приміром, коли території не підпорядковуються місту, або підпорядковуються різним відомствам, коли комунальне підприємство не має права щось робити.

– Я цьогоріч на Завадівці бачив амброзію під три метри. Така мутація, що треба робити правки до Вікіпедії, – відзначає Андрій Максюта.

Ще одну інтерактивність, а саме канали у месенджерах для реагування на карантинну ситуацію в місті запропонував секретар міської ради Андрій Табалов.

– Можливо нам треба створити не мапу амброзії, а реєстр алергіків, зауважив Андрій Табалов.

Крім того, за словами Любові Лукянцевої, Кіровоградська область на другому місці після Одеської, які страждають від амброзії. Загалом найбільш розповсюджена амброзія у південних регіонах країни.

Серед кількох шляхів боротьби з амброзією в Кропивницькому планують застосовувати два шляхи: механічний – скошення, а також видалення з кореневою системою; агротехнологічний – висівання багаторічних трав, що не дають паросткам амброзії розвиватися.

Віктор Луценко також відзначив, що програма боротьби з амброзією передбачає створення нових робочих місць, а також придбання спецтехніки. За його словами, реалізація програми можлива вже навесні 2019-го року. Цією програмою буде опікуватися КП “Благоустрій”.

Планується наступна зустріч на якій продовжать обговорення, а також планують запросити сусідні громади – представників громад навколо Кропивницького. Свої пропозиції боротьби з амброзією можуть пропонувати жителі міста.

 

 

Останні новини по темі
39 гектарів амброзії обійшлись Кропивницькому у мільйон гривень
hroshi
Право оренди на землю на Кіровоградщині продали на електронних торгах
Читайте також

Сьогодні, 22 липня, дві громади Кіровоградщини повідомили про загибель на фронті земляків-захисників....

17:19, 22 Липня, 2024

У  Кропивницькому протягом восьми днів, з  24 липня до 31 липня, частково обмежать рух транспорту по вулиці Київській....

16:56, 22 Липня, 2024

У Мінрегіоні, у рамках впровадження нової схеми теплопостачання, підтримали будівництво комбінованої ТЕЦ у Кропивницькому....

16:53, 22 Липня, 2024