У Кропивницькому проаналізують мобільність містян (ФОТО)

13:01, 25 Жовтня, 2018

У рамках шостої Української Академії інтегрованого розвитку міст, яка стартувала в обласному центрі сьогодні й триватиме протягом двох днів, 25-26 жовтня, учасники заходу досліджуватимуть простір на перехресті вулиць Вокзальної та Євгена Тельнова.


Про це стало відомо сьогодні, під час прес-конференції, присвяченій старту академії в Кропивницькому.

Як відзначив міський голова Андрій Райкович, місто має програми економічні, транспортні тощо, однак усі вони мають бути об’єднані і доповнювати одна одну. А проведення подібного заходу в місті називає унікальною можливістю залучити досвід закордонних експертів в розвитку міста, а також заявити про себе інвесторам.

– Це унікальна можливість за рахунок фінансової децентралізації вивести місто на загальноєвропейські принципи розвитку міста, – каже Андрій Райкович. – Ми обрали напрямок консультацій з європейськими експертами. Це надзвичайно великий досвід. Треба заявити про себе, що ми з громадою хочемо запровадити в місті. Створити позитивний імідж для інвесторів та європейських фахівців на допомогу яких ми надіємося.

kr3

Керівник проекту Інтегрований розвиток міст в Україні, GIZ Матіас Брандт відзначив важливість такого заходу для обміну досвідом.

– Ми дуже раді, що з кожним роком кількість учасників академії збільшується. Нині беруть участь більше 120 учасників з 30 міст. Це формат для того, щоб ділитися досвідом. Кожне місто шукає і знаходить свої шляхи. Однак тут є іноземні фахівці, які готові поділитися своїм досвідом. І важливо, щоб планування міст перемістилося на локальний рівень, у самі міста. Як відображено на наших плакатах “Місто – це я”, – розповів Матіас Брандт.

Пан Райкович також відзначив, що місто має два акценти розвитку: транспортне забезпечення і теплозабезпечення.

До речі, представник компанії Співрозробника Настанов ЄС з розроблення SUMP Зіґфрід Руппрехт, відмітив ідею Кропивницького розвивати електротранспорт. За його словами свого часу в Європі відмовилися від тролейбусів, а нині вже шкодують про вчинок.

– Процес планування міста це комплексний підхід, – каже Зіґфрід Руппрехт. –  Як поєднати одночасно всі процеси: і щоб людина могла вчасно дістатися до роботи, але, щоб місто не було забруднене і були враховані потреби маломобільного населення.

До речі, перша академія інтегрованого розвитку відбулася у Львові, а шоста вже – в Кропивницькому.

– Кропивницький – із 9 міст, які подали заявку на проведення Академії. Місто представило чимало зробленого в напрямку сталої мобільності, тому і виграло, – розповіла керівник проектного бюро у Львові Інтегрований розвиток міст в Україні, Оксана Олійник. – Нам цікаво відкривати це місто.

Пані Олійник відзначила, що в Кропивницькому проаналізують одне з перехресть (вулиці Волкова та Євгена Тельнова) на його мобільність: пішохідні переходи, рух транспорту, інфраструктура тощо. В результаті такого практичного завдання будуть напрацьовані ідеї, які зможуть реалізувати в Кропивницькому профільні відомства.

kr2

 Довідково: Академія інтегрованого розвитку міст – це дводенна практична конференція, яка має на меті посилення співпраці між містами України, обмін досвідом та обговорення подальших перспектив міського розвитку з представниками державних органів влади. Доповідачі з України, Німеччини та Швейцарії представлять основні засади сталої мобільності, її зв’язок із розвитком міста та розкажуть про успішні приклади якісних змін, які стали можливими завдяки розробці планів сталої мобільності. У робочих групах учасники спільно з фаховими менторами проведуть урбаністичний аналіз обраної території міста та визначать перспективи для розвитку екології, економіки та соціальної сфери за умови якісного планування сталої мобільності.

Останні новини по темі
В Устинівському районі завершили капремонт непрацюючого дитсадка
977159 stanishivska otg u tsomu rotsi realizovue 16 infrastrukturnih proektiv
У Петрівському районі планують створити першу ОТГ
Читайте також

«Кіровоградобленерго» опублікувало графік відключень електрики за чергами, які запроваджують на Кіровоградщині у четвер, 18 липня....

20:13, 17 Липня, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників.

17:33, 17 Липня, 2024

У соціальних мережах, зокрема у анонімних Telegram-каналах, заявилися фейкові повідомлення про «тотальні блекаути» та «нові графіки відключень». Пояснюємо, як відрізнити фейки т...

17:25, 17 Липня, 2024