У “Дніпро-Кіровоград” можуть виникнути проблеми із покупкою електроенергії

17:34, 29 Жовтня, 2018

Зміни на енергоринку можуть вплинути на роботу ОКВП “Дніпро-Кіровоград”. Зокрема, керівник підприємства переживає, що їх підприємство з грудня може лишитись без електроенергії.

 

Про це гендиректор ОКВП “Дніпро-Кіровоград” Роман Ілик повідомив під час зустрічі з нардепом Романом Семенухою 26 жовтня.

“В грудні місяці енергопостачальна компанія обленерго повинні здати свою ліцензію на продаж електроенергії і мають з’явитись приватні оператори ринку, які будуть торгувати електроенергією. На нас і бюджетні організації загалом це вплине серйозно, бо ми без тендеру не зможемо придбати електроенергію. Нам треба це робити через “Прозоро” відповідно до закону про публічні закупівлі. По-перше, ми думаємо, що може бути вища ціна. По-друге, це передбачає на тендері двох учасників. По-третє, наскільки нам відомо, обленерго до цього теж не готові”, – каже Ілик.

На найближчому пленарному засіданні Верховна Рада розгляне зміни до закону про публічні закупівлі, де при закупівлі для стратегічних підприємств може бути залучена одна компанія-продавець. Проте, вважає Роман Ілик, їх підприємству така опція буде недоступна, оскільки “Дніпро-Кіровоград” є комунальним підприємством.

“Ми комунальне підприємство. Ми не військові, не виробляємо якийсь стратегічний товар. Ми йдемо по закону про публічні закупівлі як монополіст, для нас є свої допуски і обмеження. До того ж, ми ще винні гроші обленерго. Тобто не кожен оператор прийде нам продавати електроенергію, розуміючи, що можуть бути проблеми із 100 оплатою. А винні ми гроші обленерго, бо є різниця в тарифах. Це замкнуте коло.Також, як мені відомо, що ні Національна комісія, ні Кабінет міністрів, ще не визначили гарантованого оператора – постачальника останньої надії. Я знаю 100%, що “Київводоканалу” “Київобленерго” сказало, що їх компанія з ними договір заключати не буде. Наша Асоціація виступала з цього приводу на комітеті ЖКГ і просила внести зміни в закон, щоб відтермінувати перехідний період до 1 липня, аби кабмін визначився з постачальником останньої надії”, – зазначив керівник ОКВП.

Закупівля електроенергії на період з 11 грудня і до кінця року і, відповідно на 2019 рік має відбуватись за процедурою відкритих торгів. Проте наразі конкурентні закупівлі електроенергії є малоефективними, а тому закупівля електроенергії відбувається у більшості випадків за переговорною процедурою. Закупівля електроенергії на період з 11 грудня і до кінця року і, відповідно на 2019 рік має відбуватись за процедурою відкритих торгів. Отже, споживачі (крім побутових та малих непобутових споживачів) повинні до 11 грудня 2018 року обрати електропостачальника та укласти з ним договір про постачання електричної енергії. Якщо споживач не обере електропостачальника, то постачання електричної енергії йому впродовж не більше 90 днів буде автоматично здійснювати постачальник «останньої надії», визначений на відповідній території. Проте наразі гарантований постачальник не визначений.

 

Останні новини по темі
Кропивницький виш обміняється викладачами з Польськими вищими школами
kism
харчове отруєння
Семеро жителів Кропивницького ймовірно отруїлись у “Смачних традиціях”
Читайте також

На Кіровоградщині від початку 2024 року низка медзакладів отримали від МОЗ компʼютерні томографи, рентгенівські системи та ангіограф....

13:01, 12 Липня, 2024

Під час постійних відключень електрики може виникати проблема із безготівковим розрахунком. Розповідаємо, які альтернативи для прийняття безготівкових платежів діють, коли звичн...

12:41, 12 Липня, 2024

У Кропивницькому, на березі Інгулу, звільнять земельну ділянку, яку незаконно використовували під автомобільну стоянку....

12:34, 12 Липня, 2024