Муніципальне бюро Стрижакова переймає передовий в Україні досвід із децентралізації опалення (ФОТО)

12:27, 13 Листопада, 2018

Муніципальне бюро Артема Стрижакова на чолі з громадським діячем здійснило робочу поїздку до Нікополя, що у Дніпропетровській області, задля зустрічі з керівництвом міста. Мета – перейняти передовий в Україні досвід із децентралізації опалення.

 

Вкрай зношені мережі, багатомільйонні борги підприємств, безкінечні пориви труб, непідйомні для простих людей тарифи на опалення, яке не гріє. Усі ці болючі питання, які нині неабияк загострилися у Кропивницькому, були актуальні і для Нікополя. Проте сьогодні нікопольці вже забули про ці проблеми. 

str

Під час зустрічі з Артемом Стрижаковим заступник мера Нікополя Сергій Донець розповів про успішний досвід їхнього міста, який вдалося втілити у 2016 році, і продемонстрував роботу об’єктів. Він – людина, яка безпосередньо разом з міським головою Нікополя перевела місто на альтернативні джерела теплопостачання – твердопаливне, газове та електричне.

str2

«Керівництво міста вчасно зрозуміло, що перспективи у централізованого опалення немає, і прийняло вольове рішення. У 2016-му місто відмовилося від центрального опалення. Була зібрана велика робоча група зі спеціалістів, яка розробила сучасну програму», – розповідає заступник міського голови Нікополя Сергій Донець.

План дій був наступний: лікарні, школи, дитсадки перевести на індивідуальне опалення за рахунок інвесторів; всім жителям видати дозволи на встановлення автономок, а малозабезпеченим – виділити з міського бюджету кошти для встановлення індивідуального опалення. «Дніпропетроськгазу» та «ДТЕК Дніпровські електромережі» доручили модернізувати мережі. 

«Звичайно, скептиків вистачало. Але це був той випадок, коли потрібно переломити ситуацію», – констатує Сергій Донець.

Уже після першого опалювального сезону економія склала 12%, а якість тепла неабияк покращилася. Крім того, повністю зникла проблема з регулярними поривами труб.

«Таких міст, як Нікополь, в Україні є кілька, і щоб наш обласний центр став наступним, ми, виїжджаючи на місця, безпосередньо вивчаємо успішний досвід. Адже іншого шляху, як децентралізація опалення, насправді немає. Це все реально втілити в Кіровограді, і ми зараз детально досліджуємо як», – говорять в Муніципальному бюро Стрижакова.

str3

Реклама

 

Останні новини по темі
На реальних подіях: у Кропивницькому презентували книгу та фільм “Позивний “Бандерас” (ФОТО)
bnd
den
У Кропивницькому льотна академія проведе День відкритих дверей
Читайте також

Цьогоріч вперше в Україні День Державності відзначають у нову дату — 15 липня. У Кропивницькому в цей день вшанували тих, хто боровся за Україну і провели міжконфесійну молитву....

18:02, 15 Липня, 2024

Сьогодні, 15 липня, дві громади Кіровоградщини повідомили про загибель на фронті земляків-захисників....

17:36, 15 Липня, 2024

Після обшуків в Кіровоградській обласній прокуратурі Вищий антикорупційний суд наклав арешт на мобільний телефон ймовірно довіреної особи Юрія Ковальова — першого заступника кер...

17:24, 15 Липня, 2024