У Кропивницькому археологи розкажуть що знайшли на Фортечних валах

13:16, 15 Листопада, 2018

21 листопада у міській раді Кропивницького відбудеться круглий стіл «Фортеця Святої Єлисавети – іміджева пам’ятка культурної спадщини міста Кропивницького».

Як повідомляє сайт міськради, приводом для проведення круглого столу стали результати археологічних досліджень пам’ятки культурної спадщини національного значення “Земляні укріплення Єлисаветинської фортеці”, які нещодавно проводились на одній із земельних ділянок на замовлення Кіровоградської єпархії УПЦ КП та виконання протоколу наради у голови Кіровоградської обласної державної адміністрації щодо будівництва кафедрального собору УПЦ КП у Кропивницькому.

Під час “круглого столу” буде вперше презентовано розроблену масштабну науково-проектну документацію: паспорт і облікову картку на пам’ятку архітектури та містобудування національного значення “Земляні укріплення Єлисаветинської фортеці”, розташовану на земельній ділянці площею понад 57 га .

У засіданні “круглого столу” з презентаціями проведеної роботи візьмуть участь:

БОЙКО Олексій Анатолійович – директор приватного підприємства “І-Експерт-Сервіс” з доповіддю та презентацією “Новітні технології у вивченні пам’яток культурної спадщини. Досвід роботи з виготовлення генерального плану фортеці святої Єлисавети”.
Про автора: дипломований фотограмметрист. Керував процесом відео-фото-аерозйомки багатьох пам’яток культурної спадщини області, зокрема, й таких знакових, як поселення-гігант трипільської культури Небелівка (2014 р.), мегалітичної споруди «Межові Камені» (2015 р.), памʼятки археології «Мельгуновський курган» (2018 р.), памʼятки архітектури національного значення «Земляні укріплення фортеці Святої Єлисавети» (2015, 2018 рр.).

СОБЧУК Валентин Володимирович – керівник науково-дослідницького підприємства «Археолог» з доповіддю «Фортеця святої Єлисавети, як потенційна іміджева пам’ятка культурної спадщини м. Кропивницького».
Про автора: Пам’яткоохоронець. В 2013 році заснував науково-дослідницьке підприємство, що комплексно займається вивченням та постановкою на державний облік усього спектру пам’яток та об’єктів культурної спадщини області. Секретар обласної організації Українського товариства охорони пам’яток історії і культури.

ТУПЧІЄНКО Микола Петрович – керівник Обласної охоронної археологічної експедиції, кандидат історичних наук, викладач з доповіддю «Археологічні дослідження фортеці святої Єлисавети в 1994 та 2018 рр.»
Про автора: фаховий археолог. Серед багатьох досліджених ним археологічних об’єктів області в період 1988-2018 рр. значиться й фортеця Св. Єлисавети (1994 р). Саме ці дослідження дозволяють обґрунтовано розглядати фортецю Св. Єлисавети, і як пам’ятку археології.

ШЛЯХОВИЙ Костянтин Васильович – почесний член Національної спілки краєзнавців України з доповіддю «Історичний аспект та нові дані у вивченні фортеці святої Єлисавети» .
Про автора: – краєзнавець. Один із співавторів концепції відродження фортеці Св. Єлисавети. як памʼятки. Автор наукових статей та розвідок, що торкаються історії міста в другій половині ХVІІІ.

Засідання “круглого столу” розпочнеться о 10.00 в кімн. №215

 

Останні новини по темі
ОПОРА зафіксувала “чорний піар” на шпальтах газет Кіровоградщини
kotbeztepla
Кабмін заборонив відключати газ теплопостачальним підприємствам в опалювальний період
Читайте також

Вісім років тому, 14 липня 2016 року, Кіровоград офіційно перейменували на Кропивницький. “Гречка” вирішила згадати ключові етапи перейменування міста....

10:45, 14 Липня, 2024

Бананове морозиво – це простий десерт, який можна приготувати вдома за лічені хвилини, і який у спекотну погоду стане справжнім порятунком. Для цього вам знадобиться всього кіль...

09:51, 14 Липня, 2024

«Кіровоградобленерго» опублікувало графіки відключень за чергами, які запровадили на Кіровоградщині у неділю, 14 липня....

20:28, 13 Липня, 2024