Як громади Кіровоградщини практикували публічні консультації

15:17, 16 Листопада, 2018

Найчастіше об’єднані територіальні громади Кіровоградщини беруть участь у громадських слуханнях, як одному із інструментів публічних консультацій.

 

Про це стало відомого сьогодні, 16 листопада, під час презентації результатів дослідження практики публічних консультацій в об’єднаних територіальних громадах.

Відзначимо, презентація результатів відбулася в рамках тренінгу «Відповідальне управління громадою» для представників ОТГ Кіровоградщини, який відбувається в області протягом 15-16 листопада.

До речі, публічні консультації – світова практика, коли в громадян запитують, чого вони насправді хочуть у своїй країні, місті, вулиці, враховуючи їх відповіді.

– Публічні консультації – це вивчення і врахування думки громадськості, забезпечення гласності відкритості, покращення зворотного зв’язку між органами влади і громадськістю, – каже координаторка проектів ОПОРИ у Кіровоградській області Зоя Лебідь.

– Це необхідний інструмент дати громадянам вирішувати наявні проблеми, – відзначає координаторка проектів ОПОРИ у Чернігівській області Наталя Висіканець.

До позитивних наслідків відносять зворотній зв’язок  з громадою і зниження соціально напруги, тоді як до негативних, приміром, –  маніпулятивні технології, коли громадянам надається недостатня інформація.

Є загальна думка, що на всіх етапах можна застосовувати публічні консультації. Та основа – на початкову рівні, приміром, коли в певній громаді вирішили зробити нову дорогу, парк чи прийняти громадський бюджет, – каже Зоя Лебідь. – Наразі в Україні відсутній закон, який регламентує  публічні консультації. І наразі громадські організації  лобіюють закон про публічні консультації.

Громадські слухання, зібрання, круглі столи, опитування, анкетування, публічні обговорення, електронні консультації, голосування на офіційному веб-сайті – інструменти проведення публічних консультацій, які і будуть регламентовані новим законом.

– Наприклад, під час створення нових ОТГ використовуються громадські слухання в кожному випадку, – каже Зоя Лебідь. – Інші форми – це онлайн-форми: громадський бюджет, приміром у Кропивницькому. Наприклад, в Бобринецькій, Маловисківській, Новоукраїнській, Компаніївській ОТГ також використовують анкетування і консультації. Основне – це громадські слухання. Хоча це лише кінцевий результат, бо громадські слухання спочатку передбачають інформування та консультації.

 

Останні новини по темі
Місцеві бюджети Кіровоградщини на оренді землі зароблятимуть півмільйона гривень
Освіта і медицина – найпопулярніші спеціальності серед студентів Кіровоградщини
Читайте також

Бананове морозиво – це простий десерт, який можна приготувати вдома за лічені хвилини, і який у спекотну погоду стане справжнім порятунком. Для цього вам знадобиться всього кіль...

09:51, 14 Липня, 2024

«Кіровоградобленерго» опублікувало графіки відключень за чергами, які запровадили на Кіровоградщині у неділю, 14 липня....

20:28, 13 Липня, 2024

Державними нагородами у Кропивницього відзначили поранених військовослужбовців 177 батальйону 121 окремої бригади....

17:41, 13 Липня, 2024