У Кропивницькому керівник навчального центру УДА вручив відзнаки ліцеїстам (ФОТО)

10:44, 26 Листопада, 2018

Два дні в стінах ліцею «Сокіл» Кропивницької міськради гостювали бійці Української добровольчої армії Яроша.

На Покрову група ліцеїстів пройшла тижневий курс у вишкільному центрі УДА, тож минулого тижня до них прибув командир навчального центру Максим Швець.

– Ми завітали перш за все, щоб провести церемоніал заприсяження юних добровольців, кращих з них відзначено відзнакою «Сталеве листя». Ми відзначаємо цих хлопців та дівчат через те, що вони проявили себе як найкраще, – говорить командир навчального центру.

Шеврони “Юний доброволець” отримали юнаки та юнки, які успішно завершили вишкіл, а трьом курсантам, які особливо відзначилися, а саме: Єлизаветі Соловйовій, Олександру Великому, Іллі Олєйнікову було вручено відзнаку “Дубове листя”.

vishk1

За словами Максима Швеця, група з Кропивницького з базовою підготовкою, яку дають в ліцеї, дала можливість вибрати кращих дітей, які своїм прикладом мотивували інших учасників вишколу йти до війська або вступати до вищих навчальних закладів та бути готовими захищати українську державу, не чекаючи якоїсь військової повинності.

Серед інших тижневий вишкіл у навчальному центрі УДА пройшла ліцеїстка Вероніка Гебескул, учениця 11-го класу.

– Мені запропонували перевірити власні можливості під час тижневого вишколу і я вирішила відвідати його. Розраховувала перш за все довідатись як найбільше про зброю та поводження із нею. Вже у центрі ми жили в казармі. Під час занять вивчали «АК СУ»(Автомат Калашнікова складного зразку укорочений), стріляли з «АКМ». Також ознайомились мінно-вибухову справою, а на практиці шукали пастки з вибухівкою – розтяжки тощо, – розповідає Вероніка.

Після завершення навчання дівчина планує пов`язати своє життя з військовою справою.

Щоб заняття зі старшокласниками тривали і у міжвишкільний період, керівник навчального центру привіз до ліцею спеціально розроблені методички, які містять покрокові інструкції, та спираються серед іншого на пластову методологію, адже сам Максим Швець є вихованцем «Пласту».

– Ми привезли до бібліотеки «Сокола» чимало книг. Спільно з «Пластом», «МНК» та іншими ми створили посібник «Інструктору та організатору військово-патріотичного виховання в Україні». Ми дали такий базис – як почати зароджувати гурточок, з гуртка зробити курінь і як розвинути певні спеціалізації, – говорить Швець.

vishk4

Відвідав зустрічі з добровольцями і обласний комісар Ярослав Кучер, який розповів важливість подібних ініціатив, як елементу патріотичного виховання молоді.

– Ми дивимось на все це в розрізі військово-патріотичного виховання молоді і ставимося до подібних ініціатив доволі позитивно, оскільки вони популяризують військову службу, розвивають у дітей патріотизм, згуртовують їх, – говорить Кучер. – І неважливо які організації чи структури ми представляємо, найголовніше те, на що спрямована ця робота.

 

Останні новини по темі
«Олександрія» перемогла київське «Динамо» та піднялася на друге місце (ВІДЕО)
mcdonalds 1200x628
Міськрада запропонує “МакДональдзу” працювати у Кропивницькому
Читайте також

«Кіровоградобленерго» опублікувало графіки відключень за чергами, які запроваджують на Кіровоградщині у вівторок, 16 липня....

20:13, 15 Липня, 2024

Цьогоріч вперше в Україні День Державності відзначають у нову дату — 15 липня. У Кропивницькому в цей день вшанували тих, хто боровся за Україну і провели міжконфесійну молитву....

18:02, 15 Липня, 2024

Сьогодні, 15 липня, дві громади Кіровоградщини повідомили про загибель на фронті земляків-захисників....

17:36, 15 Липня, 2024