У Кропивницькому Муніципальне бюро Стрижакова пропонує децентралізувати систему опалення (ФОТО)

17:59, 03 Грудня, 2018

 

Сьогодні, 3 грудня, в Кропивницькому презентували проект програми децентралізації та розвитку системи теплозабезпечення м. Кропивницький на 2019-2021 роки. 

 

 

Програма розрахована на три роки і пов’язана із проблемами теплозабезпечення міста, що вникають внаслідок наявного застарілого, енергоємного обладнання, тепловтрат в мережах та їх аварійному стані.

– Ситуація з опаленням у нас критична, місцева влада виділяє значні кошти  на забезпечення поломок та підтримку теплогенеруючих підприємств, – каже ініціатор проекту, керівник Муніципального бюро Артем Стрижаков. – Для прикладу хочу навести вулицю Чорновола, яку цього року було відремонтовано і, на жаль, її  вже три рази розривали через пориви. Як мінімум це призводить до неефективного використання бюджетних коштів.

На думку ініціаторів проекту, впровадження програми дозволить економити кошти на тепло як жителям багатоповерхівок, так і міському бюджету.

В результаті півроку команда Муніципального бюро  працювала над програмою, враховуючи досвід інших міст, зокрема Нікополя в Дніпропетровській області. Місто, за словами Артема Стрижакова, за рік повністю перейшло на автономне опалення.

– Вони вирішили перевести лікарні, міські установи, дитячі садочки, школи на індивідуальне опалення за рахунок  інвесторів, – каже Артем Стрижаков.  –  Усім жителям без винятку видати дозвіл на встановлення індивідуального опалення, малозабезпеченим жителям зробити за рахунок міського бюджету. Місто Нікополь витратив близько 30 млн грн на встановлення автономок малозабезпеченим.

strigakv3

При розробці програми автори проекту брали дані з відкритих джерел, а також з відповідей на  інформаційні запити теплогенеруючих підприємств міста КП «Теплоенергетик» і ДП «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ УНГА».

– Наразі підприємство «Теплоенергетик» забезпечує теплоенергією 389 будинків, з них близько 200 житлових. Розбалансованість близько 63-65%, – каже координатор проекту Муніципального бюро Ігор Саєнко. – Розбалансованість систем «Кіровоградтепло» – 65-67%.

Станом на 2018 рік замінити кілометр магістрального трубопроводу вартує близько 20 млн грн. Тобто ми розуміємо, щоб капітально відремонтувати або замінити 150 кілометрів труб лише «Кіровоградтепла» треба близько близько 3 млрд грн. Це не вигідно, – каже Ігор Саєнко.

Тому запропонований підхід в проекті програми – не реанімувати застарілу систему з тепловими мережами 70-80-х, а замінити. Тобто абонентів перевести на індивідуальне опалення, а в об’єктах соціальної та бюджетної сфери  встановити альтернативні установки автономного палення за рахунок інвесторів. Так було виділено чотири основні види теплопостачання, враховуючи досвід інших міст: природний газ, тверде паливо, електрична енергія, а також продовжують вивчати напрямок теплових насосів.

Кожен із наведених видів постачання має як свої переваги, так і недоліки. Фінансова складова впровадження програми має на меті залучати кошти населення, міського бюджету, інвесторів та кредити.

 Програму децентралізації та розвитку системи теплозабезпечення м. Кропивницький на 2019-2021 роки планують презентувати депутатам на найближчій сесії міськради. 

– Першочергово потрібне вольове рішення. Якщо міська влада зрозуміє, що цю проблему треба вирішувати сьогодні, то і не так мало часу залишилося, щоб перерозподілити кошти міського бюджету й вкласти хоча б на перший рік якість кошти, адже програма загалом розрахована на три роки, – каже Артем Стрижаков.  

Реклама
  

Останні новини по темі
Чому варто відмовитись від живої ялинки
yalunka
kir
На Кіровоградщині 13 людей захворіли на кір минулого тижня
Читайте також

«Кіровоградобленерго» опублікувало графік відключень електрики за чергами, які запроваджують на Кіровоградщині у четвер, 18 липня....

20:13, 17 Липня, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників.

17:33, 17 Липня, 2024

У соціальних мережах, зокрема у анонімних Telegram-каналах, заявилися фейкові повідомлення про «тотальні блекаути» та «нові графіки відключень». Пояснюємо, як відрізнити фейки т...

17:25, 17 Липня, 2024