Суспільство

Кіровоград: встанови контейнер для збору батарейок і візьми участь в конкурсі

. 7618

У Кіровограді розмови про утилізацію батарейок почастішали. Разом із пожвавленням дискусій з’явилися і нові пункти збору батарейок. Згідно зі створеною картою представником організації «Офіс-майстер», координатором проекту «Здай батарейку – врятуй крота» Юрієм Терещенком, в нашому місті діє вже 14 пунктів збору батарейок, 4 встановлено в області. Координатор розповідає, що до карти можуть додатися усі, хто встановив у себе контейнер – ваш запит на розміщення на карті обов’язково перевірить модератор, зідзвонившись з вами і дізнавшись усю інформацію про встановлений контейнер.
Більш того, у Кіровограді запускають конкурс на найкращий контейнер для використаних батарейок, про який розповіла журналістам кіровоградських ЗМІ Марія Калашник , представник Інституту соціокультурного менеджменту і співкоординатор проекту «Здай батарейку – врятуй крота». Основним критерієм, за яким оцінюватимуться контейнери, - яскравіть та здатність привабити увагу. Конкурс проходитиме з 20 серпня до 20 вересня. Переможців конкурсу оголосять 30 вересня, а 1-2 жовтня відбудеться прес-конференція, на якій будуть вручені призи переможцям – набори акумуляторів із зарядними пристроями.

Для участі у конкурсі необхідно надіслати листа з фото встановленого контейнера, зроблене на місці безпосереднього його розміщення. У листі також необхідно вказати адресу і назву закладу, де розміщений контейнер, П.І.Б. контактної особи, номер телефону та електронну пошту.

Фото прийматимуться на електронну адресу: konkurs.kirovograd@gmail.com

Статистична довідка: Кількість використаних батарейок на сміттєзвалищах становить 0, 005 % від усього сміття, але вони несуть 50 % усіх шкідливих речовин до нашого організму. Згідно зі статистикою, викидаючи батарейки разом з побутовими відходами ми за рік забруднюємо територію, що дорівнює за площею 1/5 частині Кіровограда. Хоча усі використані батарейки можна збирати в контейнери, відправляти на Львівське державне підприємство «Аргентум» для переробки і отримання таких матеріалів як: цинк, літій, нікель, ртуть, кадмій, оксид, марганець. Зараз «Аргентум» простоює і переробляє в рік лише 0,02 % усіх використаних джерел живлення, в той час як в Європі середній показник, між тим встановлений спеціальною директивою Європейського союзу «Про утилізацію батарейок», становить 35-52 %. Якщо Кіровоград активізує свою роботу по збору батарейок, то цілком реально, що ми станемо першою областю не лише в Україні, яка глобально підняла і почала вирішувати цю екологічну проблему.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама