Представники Московського патріархату озвучили свою позицію стосовно спірного храму (ФОТО)

16:30, 25 Січня, 2019

 

Представники УПЦ МП скликали прес-конференцію щодо подій навколо Свято-Успенського храму у Кропивницькому.

 

Нагадаємо, 23 січня міський голова Кропивницького Андрій Райкович запропонував громаді храму, основним меценатом у будівництві якого він є, перейти із УПЦ МП до помісної церкви – Православної церкви України.

Сам він заявив, що має намір передати приміщення храму помісній церкві. Після того відбулись збори прихожан, де прийняли рішення не переходити до ПЦУ.

У свою чергу Андрій Райкович зазначає, що у церковної громади немає установчих документів на приміщення. У свою чергу митрополит Кіровоградський і Новомиргородський Іоасаф каже, що від часу заяви Андрій Райкович з ними не зв’язався.

На збори громади, каже, мера запрошували, але він не мав часу. Тепер же йому надіслали офіційне звернення до діалогу.

Єпископ Олександрійський і Світловодський Боголєп заявив, що у 2008 році саме він був ініціатором будівництва храму. Просто не зареєстрував релігійну громаду.

Були певні умови, що в певний час я не міг зареєструвати релігійну громаду. Але на той час була зареєстрована громадська організація “Єлисаветрадське православне товариство” і саме на неї була виділена земельна ділянка і проект. Але громада існує і існувала дотепер”, – каже Боголєп.

Саме на цій організації всі установчі документи. Засновниками ГО є діючий міський голова та його заступник.

Бут я просив у Бахмача, щебінь – в інших бізнесменів. На певному етапі Андрій Райкович дійсно підтримав нас. Він багато зусиль поклав на те, щоб храм стояв”, – каже колишній настоятель храму,- Я не можу сказати що ті люди, які були зі мною у будівництві фундаменту, стін, прибирали, не причетні для будівництва храму і не можуть впливати на його долю”.

“Не порадившись з сім’єю, яка там живе, у нас хочуть забрати храм” – вважає настоятель Свято-Успенського храму протоієрей Сергій Новак. Каже, Андрій Райкович поставив питання ребром: або парафія переходить до ПЦУ, або він запросить сюди іншу громаду. У свою чергу, каже протодиякон Іоанн Ганчин – прес-секретар Кіровоградської єпархії, у статуті “Єлисаветградського православного товариства” вказано, що приймати рішення мають всі члени товариства. Чи звертатиметься парафія до суду щоб отримати приміщення Митрополит наразі не знає. Сподіваються поки на перемовини.

 

Останні новини по темі
Чоловік на модернізованому УАЗику допомагав комунальникам розчищати Кропивницький від снігу (ВІДЕО)
345
golos 1
Хлопець із Знам`янки став півфіналістом Національного відбору Євробачення-2019
Читайте також

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель військовослужбовців.

18:07, 17 Квітня, 2024

У п’ятницю, 26 квітня, у Кропивницькому виступить відомий оркестр «Наоні» із двома програмами – для дітей та дорослих....

17:54, 17 Квітня, 2024

На Кіровоградщині змінили вид покарання для підлітка, який спричинив ДТП. Суд першої інстанції присудив йому один рік у в’язниці. Прокуратура оскаржила цей вирок в апеляційному ...

17:43, 17 Квітня, 2024