Професор Києво-Могилянської академії висловив свою думку щодо передачі храму у Кропивницькому ПЦУ

13:27, 28 Січня, 2019

 

Професор і літературознавець Володимир Панченко підтримав рішення Андрія Райковича передати храм у Кропивницькому ПЦУ.

Публікуємо заяву без змін.

 

« Прослухав відеозвернення міського голови м.Кропивницького Андрія Райковича, в якому він просить релігійну громаду храму Успіння Пресвятої Богородиці підтримати його ініціативу щодо передачі цієї культової споруди Православній Церкві України. Абсолютно розумію і підтримую Андрія Павловича. Адже саме його коштом храм і збудовано, а після того, як із рук Вселенського Патріарха митрополит Епіфаній отримав томос, єдину помісну православну церкву України треба реально будувати, зміцнювати, утверджувати. Це ж і справді, за великим рахунком, чинник нашої національної безпеки.
Ясна річ, «русский мир» опиратиметься. Він і опирається. При чому – НЕ ТАК ПАСТВА, ЯК ПАСТИРІ. І якби мова йшла тільки про служіння Богові! Ні: є ще й цілком мирські речі – вплив на свідомість людей, ідеологія, гроші, матеріальні цінності.
«Русский мир», очевидно, сподівається, що вибори Президента й парламенту розвернуть Україну на 180 градусів. Що зміниться геополітична ситуація (хай навіть і ціною російської збройної експансії?). Не вийде: є незворотні історичні процеси, і ми маємо підтримувати їх. Сподіваюся, що й правоохоронні органи не розучилися професійно, на підставі закону, розпізнавати антидержавні заклики та дії.
Так що, дорогі земляки, думаймо. Відрізняймо служіння Богові – від чужої пропаганди. Шануймо свою духовну свободу. Зберігаймо єдність. Пам’ятаймо, що всі ми разом і є Україна.»

 

Останні новини по темі
У Кропивницькому шукають донорів крові для однорічної дівчинки
50853969 1895068180618870 8639485234556960768 n
tuman
На Кіровоградщині очікують туман
Читайте також

На Кіровоградщині сьогодні, 21 квітня, в 16 населених пунктів тимчасово вимкнули електрику.

09:49, 21 Квітня, 2024

Інформаційний портал «Гречка» потрапив на Мапу рекомендованих медіа за результатами незалежної експертної оцінки Інститут Масової Інформації (ІМІ) та Детектор медіа....

09:45, 21 Квітня, 2024

У Кропивницькому сьогодні, 20 квітня, на площі Героїв Майдану зібрались кропивничани з акцією “Чекаємо” на підтримку військовополонених і зниклих безвісти. Таким чин...

14:47, 20 Квітня, 2024