Маловисківська ОТГ судитиметься за недоотримані 7,5 мільйонів гривень ПДФО

17:56, 28 Січня, 2019

Маловисківська міська рада подала позов до Господарського суду через недоотримані 7, 5 мільйонів гривень податку з доходів фізичних осіб.


Як повідомляє сайт міськради, протягом 2016 – 2018 років Маловисківська ОТГ недоотримала близько 7,5 мільйонів гривень ПДФО від установ розташованих на території громади. Факти недоплати суми ПДФО міською радою виявлено наприкінці лютого 2018 року, що підтверджено витягами з порталу Е-дата, який є офіційним державним інформаційним ресурсом у мережі Інтернет, такими установами:
– Територіальний центр соціального обслуговування населення Маловисківського району;
– відділ освіти, молоді та спорту Маловисківської РДА;
– НКП «Маловисківська центральна районна лікарня»;
– КНП «Маловисківський центр первинної медико – санітарної допомоги».

«Усі ці установи розташовані у місті Мала Виска, в яких працюють мешканці громади на благо яких ми і намагаємося покращити якісні показники життя створюючи їм комфортні умови проживання на території ОТГ, – зазначає Маловисківський міський голова Юрій Гульдас, – При цьому замість того аби поповнювати бюджет міської ради їх податки сплачуються на рахунки сільських рад, які не увійшли до складу ОТГ. 7,5 мільйонів гривень для нас величезна сума, яка дозволила б реалізувати низку важливих соціальних проектів. Для порівняння: на ремонт дитячого садочку «Чебурашка» було витрачено близько 1,6 млн.грн., на капітальний ремонт дороги між Малою Вискою та Паліївкою – 1, 5 млн. грн.. Тож не складно зрозуміти скільки б ми могли зробити на користь громади соціальних проектів, отримавши фінансовий ресурс у 7,5 мільйонів гривень».

Після виявлення фактів несплати ПДФО адміністрація Маловисківської міської ради розпочала «перемовини» із керівництвом РДА та керівниками структурних підрозділів РДА,- боржників ПДФО. Перші листи із констатацією фактів недоплати було спрямовано у лютому 2018 року. ( ФОТО 1,2)
У відповіді на звернення керівництво Маловисківської РДА, спираючись на Бюджетний Кодекс, констатувало: «перерахування коштів з податків фізичних осіб проведена відповідно до чинного законодавства України».

Після повідомлень боржників про факт недоплати ПДФО, з липня 2018 року керівники даних установ розпочали процес перереєстрації установ на інші юридичні адреси ( підстава – розпорядження Маловисківської РДА), при цьому незмінюючи фактичного місцезнаходження. Так, Територіальний центр соціального обслуговування, відділ освіти, молоді та спорту Маловисківської РДА; КНП «Маловисківський центр первинної медико – санітарної допомоги» перереєстрували місцезнаходження юридичних осіб – с. Велика Виска, а КНП «Маловисківську районну лікарню» – с. Оникієво, яке розташоване за 30 кілометрів від їх фактичного місцезнаходження.

«Ми відслідковували ситуацію. Всі факти, які на наше переконання, обмежують право громади на отримання ПДФО було викладено у окремих листах – зверненнях до органів ДФС, Прокуратури Кіровоградської області, Управління захисту економіки в Кіровоградській області. Адже виявлені факти – це пряме порушення ст. 64 Бюджетного Кодексу, де чітко передбачено, що ПДФО, який сплачується податковим агентом-юридичною особою ( її філією, відділенням, іншим відокремленим підрозділом) зараховується до відповідного місцевого бюджету за місцезнаходженням цього податкового агента в обсягах податку, нарахованого на виплачені фізособі доходи, – так коментує ситуацію Тетяна Захватихата, спеціаліст – юрист Маловисківської міської ради і додає, – Крім цього підпунктом 168.4.3 п. 168.4. ст. 168 ПКУ передбачено, що суми ПДФО, нараховані відокремленим підрозділом на користь фізичних осіб, за звітний період перераховуються до відповідного бюджету за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу.

Наразі, Маловисківська міська рада звернулась до Господарського суду Кіровоградської області аби в судовому порядку повернути кошти, що сприятимуть соціально – економічному розвитку території та її мешканців.

 

Останні новини по темі
Інклюзія у Кропивницькому: як мама хлопчика з аутизмом домоглась навчання у звичайній школі
ta
Навесні розпочнеться онлайн-курс про булінг у закладах освіти
Читайте також

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель військовослужбовців.

18:07, 17 Квітня, 2024

У п’ятницю, 26 квітня, у Кропивницькому виступить відомий оркестр «Наоні» із двома програмами – для дітей та дорослих....

17:54, 17 Квітня, 2024

На Кіровоградщині змінили вид покарання для підлітка, який спричинив ДТП. Суд першої інстанції присудив йому один рік у в’язниці. Прокуратура оскаржила цей вирок в апеляційному ...

17:43, 17 Квітня, 2024