Слизькі дороги і бурульки: хто відповідатиме за пошкодження

16:25, 04 Лютого, 2019

 

З настанням відлиги в мережі з`явилися відео, де бурулі падають на автомобілі, припарковані на вулицях Кропивницького, а льодяні брили збивають навіси над вхідними дверима. «Гречка» вирішила дізнатися, хто відповідатиме за пошкодження автомобілів та травмування пішоходів.

 

 

Якщо буруля впала на авто і у вас повне страхування КАСКО, то страхова компанія відшкодує збитки.

– Потрібно знати нюанси. Є декілька рішень проблеми. Спочатку про випадок, коли бурулька впала на автомобіль, потрібно дізнатись у страхової компанії. Водіям потрібно знати, яке страхування Автоцивілка чи КАСКО. Якщо Автоцивілка, тоді страхова не буде оплачувати цей збиток. У такому разі буде відповідати та організація, на балансі якої будинок: ЖЕК або ОСББ. Туди потрібно написати досудову претензію або заяву. У заяві потерпілий (власник машини) просить виплатити збиток протягом 10 днів,– розповідає Анна Хабзей, заступниця начальника відділу правової інформації та консультацій регіонально центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Щоб встановити збитки потрібно викликати незалежного експерта з страхової компанії, який складе акт, зробить фото та відео. Потім експертизу і заяву потрібно віднести у ЖЕК або ОСББ.
Крім того, не менш актуальна проблема травм під час падінь на слизьких тротуарах.

Експерти регіонально центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги роз`яснюють, що робити якщо ви травмувались на слизькій дорозі.

Відшкодувати матеріальну шкоду, завдану через падіння на слизькому тротуарі, можна.

Винуватець має відшкодувати вартість лікування, усі витрати, пов’язані із травмою, компенсувати втрачений заробіток внаслідок тимчасової непрацездатності.

Важче відшкодувати в суді моральну шкоду, завдану особі. Та і це можливо.

Коли ви травмувалися на слизькiй дорозi, для початку викликайте “швидку”, щоб лікарі забрали вас безпосередньо з місця події. Наполягайте, щоб лікарі зафіксували місце події, час, обставини отримання травми (потім ксерокопію запису в журналі лікаря «швидкої» допомоги можна використати як доказ у суді).

Поки ви чекаєте на «швидку», варто сфотографувати місце падіння, зокрема так, аби було видно, що дорога є непосипаною, слизькою. Візьміть контактні номери телефонів у свідків події. Свідками в суді можуть бути і лікарі «швидкої», які надали першу медичну допомогу.

Якщо подія трапилась біля магазину чи якогось закладу, то варто поцікавитися наявністю там камер відеоспостереження.

Викликайте поліцію для складання протоколу та фіксації факту травмування. Напишіть відповідну заяву до правоохоронних органів.

Якщо немає можливості викликати “швидку” та поліцію, необхідно звернутися до найближчого травмпункту. В амбулаторній картці лікар повинен зафіксувати з ваших слів: де, коли і за яких обставин отримано травму, хто при цьому був присутнім.

Під час лікування зберігайте всі квитанції, пов’язані з витратами на лікування, поїздки, що пов’язані із травмуванням. Пам’ятайте, що можна отримати матерiальну компенсацiю лише тих витрат, якi ви можете довести.

Коли ви отримали довiдку з травмпункту, лiкарняний листок та зiбрали чеки, пишiть позовну заяву на винних осiб, що неналежно обслуговували дорогу, на якiй ви травмувалися.

Знайти власника «небезпечної» території не важко. Якщо ви послизнулися на тротуарi бiля будинку, звичайно, що за його утримання несе вiдповiдальнiсть комунальне пiдприємство або об’єднання спiввласникiв. Якщо ви травмувалися бiля магазину чи приватної установи, слiд пам’ятати, що пiдприємцi також вiдповiдальнi за стан прилеглої до їхнiх установ територiї i мають органiзувати її розчищення вiд снiгу.

Чинне законодавство покладає обов’язок утримувати прибудинкову територію в належному стані саме на власника (балансоутримувача) об’єкта благоустрою (ст. 25 Закону про благоустрій). До того ж такий обов’язок не залежить ані від пори року, ані від погодних умов.
Найпростiший спосiб знайти власника дороги – написати запит у районну адмiнiстрацiю чи мiську раду.

Змiст запиту має бути такий:

«Прошу надати менi iнформацiю вiдповiдно до Закону “Про доступ до публiчної iнформацiї” про те, хто здiйснює утримання територiї за цiєю адресою».

Такий самий алгоритм дій варто застосовувати у разі, якщо на вас впаде бурулька чи снігова брила з даху будинку.

 

 

Останні новини по темі
Дорожники назвали найбільш зруйновані траси Кіровоградщини (ФОТО)
2 copy copy copy copy
11 громад з Кіровоградщини подали заявки на створення сучасних ЦНАПів
Читайте також

На Кіровоградщині сьогодні, 21 квітня, в 16 населених пунктів тимчасово вимкнули електрику.

09:49, 21 Квітня, 2024

Інформаційний портал «Гречка» потрапив на Мапу рекомендованих медіа за результатами незалежної експертної оцінки Інститут Масової Інформації (ІМІ) та Детектор медіа....

09:45, 21 Квітня, 2024

У Кропивницькому сьогодні, 20 квітня, на площі Героїв Майдану зібрались кропивничани з акцією “Чекаємо” на підтримку військовополонених і зниклих безвісти. Таким чин...

14:47, 20 Квітня, 2024