На ремонт доріг комунального значення мають виділяти мінімум 10% коштів Дорфонду – Корінний (ФОТО)

19:23, 06 Лютого, 2019

 

Асоціація об’єднаних територіальних громад спільно з Всеукраїнською дорожньою асоціацією розробили законопроект, яким пропонується зобов’язати обласні державні адміністрації виділяти на ремонт доріг комунального значення не менше 10% коштів Дорожнього фонду.

 

Як повідомляє Асоціація об’єднаних територіальних громад, ініціатива покликана вирішити проблему, яка виникла у 2018 році, коли облдержадміністрації здебільшого недофінансовували дороги комунального значення.

Нам не подобається норма в законі, що схожа більше на рекомендацію і говорить, що до 20% Дорожнього фонду має йти на потреби об’єднаних громад, тобто комунальні дороги, – розповів голова Асоціації ОТГ, міський голова Новоукраїнської ОТГ Олександр Корінний під час брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі 5 лютого. – Від 0% до 20% по факту означає, що це може бути 0,1,2 відсотки – це виконання закону. Ми хочемо, щоб закон мав норму про мінімум 10%, а максимум може бути 20% для того, щоб громади мали впевненість в тому, що і для них знайдеться ресурс в державному бюджеті.

На думку Корінного, нововведення в законопроекті гарантуватиме рівність доступу до коштів всім громадам не залежно від позицій облдержадміністрацій.

Протягом 2018 року 10 областей не виділили жодної копійки на ремонт комунальних доріг. Лише п’ять областей виділили від 2 до 8 відсотків загального Дорожнього фонду на область. І лише дев’ять областей виділили громадам на ремонт доріг від 10 до 20 відсотків, – розповів Олександр Корінний.

Законопроект також передбачає пріоритизацію видатків на дороги, що ведуть до опорних шкіл, лікарень.

Ми говоримо про створення освітніх округів і реформування первинної медицини. Та є нормативи за скільки має приїхати, приміром, “швидка”. Відповідно виконати ці нормативи на фактично відсутніх дорогах за межами ОТГ, місцевих або комунальних дорогах фактично неможливо. Тому ми дуже часто стикаємося з тим, коли опорна школа має бути за логікою в цьому селі громади, але батьки відмовляються відправляти дітей, бо переживають за те, що по неякісних дорогох проблематично, а іноді навіть небезпечно везти дітей, особливо в зимовий період, – зауважив пан Корінний.

 

 

Останні новини по темі
У Світловодську кандидат у Президенти провів агітацію у стінах міськради
6.02.2019 Kropivnitskay Kypriy11
13 сайтів РДА з Кіровоградщини розмістили інформацію про намір Порошенка балотуватися
Читайте також

Війна – не час ставити життя на паузу, вирішила кропивничанка Наталя Толмачова. Попри складнощі вирішила реалізувати свою мрію – за підтримки програми “Є робота” від...

15:05, 21 Квітня, 2024

Неподалік Кропивницького вчора, 20 квітня, вантажівка зіткнулася з легковиком.

14:19, 21 Квітня, 2024

На Кіровоградщині сьогодні, 21 квітня, в 16 населених пунктах тимчасово вимкнули електрику.

09:49, 21 Квітня, 2024