Долю радіоактивних відходів під Кропивницьким вирішуватимуть у столиці

14:45, 11 Лютого, 2019

У п’ятницю, 15 лютого, в Києві відбудеться міжгалузева технічна рада, де розглядатимуть питання подальших дій радіоактивних відходів, розкопаних під Кропивницьким.

 

Нагадаємо, влітку 2017 року крадії металу розкопали радіоактивний могильник у Веселівському кар’єрі. Оскільки ситуацію, яка сталась в місці, кваліфікували як радіаційну аварію, то питання перезахоронення мала вирішувати і фінансувати держава. Після аварії на перезахоронення відходів сподівались у 2018, але воно так і не відбулось.

У грудні міський голова Кропивницького Андрій Райкович звернувся із листом до «Державного агентства України з управління зоною відчуження» з проханням окреслити конкретну дорожню карту.

Як повідомляє Сергій Коваленко, начальник управління цивільного захисту і надзвичайних ситуацій міськради «Державна інспекція з ядерного регулювання» і «Державне агентство України з управління зоною відчуження» з приводу захоронення надали три пропозиції: або повністю вилучити відходи, або частково, або залишити все як є.

Наразі місцева влада очікує, щоб фахівці надали конкретну відповідь щодо плану дій.

 

Останні новини по темі
На Кіровоградщині у власність ОТГ передали 25 тисяч гектар землі
pmd
Кропивничан вчитимуть надавати першу медичну допомогу
Читайте також

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель військовослужбовців.

18:07, 17 Квітня, 2024

У п’ятницю, 26 квітня, у Кропивницькому виступить відомий оркестр «Наоні» із двома програмами – для дітей та дорослих....

17:54, 17 Квітня, 2024

На Кіровоградщині змінили вид покарання для підлітка, який спричинив ДТП. Суд першої інстанції присудив йому один рік у в’язниці. Прокуратура оскаржила цей вирок в апеляційному ...

17:43, 17 Квітня, 2024