Екоінспекція попередила про штрафи за нищення первоцвітів

11:05, 12 Лютого, 2019

 

Торгівля і купівля первоцвітів заборонена і передбачає штрафи від 340 до 3655 гривень.

 

Як повідомляє прес-служба екологічної інспекції в Кіровоградській області, щороку на Кіровоградщині, як і в інших регіонах країни, триває масова торгівля ранньоквітучими рослинами – первоцвітами, в тому числі занесеними до Червоної книги України, які є під загрозою зникнення, а саме: підсніжник білосніжний, проліска дволиста, брандушка різнобарвна, шафран Гейфеля (крокус), цибуля ведмежа (черемша), тюльпан дібровний та інші.

З метою охорони ранньоквітучих рослин в області щорічно проводиться операція “Первоцвіт”, в рамках якої Державна екологічна інспекція у Кіровоградській області спільно із працівниками Національної поліції, громадськими інспекторами з охорони довкілля, громадськими організаціями та представниками засобів масової інформації проводить перевірки у можливих місцях збору та реалізації квітів.

Згідно зі ст. 90 кодексу України про адміністративні правопорушення знищення видів рослин, які занесені до Червоної книги України, тягне за собою накладання штрафу на громадян від 340 до 510 грн з конфіскацією незаконно добутого і на посадових осіб – від 510 до 850 грн з конфіскацією незаконно добутого. Згідно ст. 88¹ ч.2 кодексу України про адміністративні правопорушення: порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної Книги України, тягне за собою накладення штрафу від 1700 до 3655 гривень із конфіскацією об’єктів рослинного світу.

Екоінспектори також звертаються до населення, аби не купували первоцвіти, що є також важливим кроком у збереженні рідкісних видів рослин.

 

Останні новини по темі
За умисне вбивство дитини чоловік проведе за ґратами 15 років
швачка
На Кіровоградщині роботодавці шукають понад 60 швачок
Читайте також

У Кіровоградському районному суді 19 квітня продовжили розгляд справи з обвинувачення колишнього в. о. командира однієї з частин Сил спецоперацій Романа Червінського у перевищен...

19:22, 19 Квітня, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників.

18:07, 19 Квітня, 2024

Презентуємо новий соціально-культурний проєкт — “Голоси фронтиру: радіоесеїстика військових”, який було створено спільно із Радіо Культура....

17:38, 19 Квітня, 2024