НКРЕКП затвердила збиткову ціну на уран – представник “Схід ГЗК”

13:02, 15 Лютого, 2019

 

У Кіровоградській ОДА відбулася нарада, на які обговорили проблемні питання в роботі підприємств атомно-промислового комплексу Кіровоградщини.

 

Як повідомляє прес-служба облради, у нараді взяли участь заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України Юлія Підкоморна, голова обласної ради Олександр Чорноіваненко, радник голови обласної ради, депутат обласної ради Валерій Кальченко, голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко, керівництво ДП «Схід ГЗК», ДК «Ядерне паливо» та шахт Кіровоградської області.

У ході наради голова обласної ради Олександр Чорноіваненко зазначив, що ДП «Схід ГЗК» потребує державної підтримки, зокрема необхідно профінансувати добудову Новокостянтинівської шахти, яка має потужний потенціал видобутку уранової руди.

– На сьогодні гірничо-збагачувальний комбінат за власні кошту добудовує Новокостянтинівську шахту, але цих фінансів недостатньо, адже НКРЕКП затверджує все нижчу ціну на уранову руду. Виділення коштів з державного бюджету на цю шахту дасть можливість закрити всі проблемні питання, а це насамперед питання енергетичної безпеки всієї країни, – наголосив Олександр Чорноіваненко.

Генеральний директор ДП «Схід ГЗК» Олександр Сорокін поінформував, що Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) затвердила ціну на готову уранову продукцію на 2019 рік у розмірі 75 доларів за кілограм. Проте собівартість видобутку урану на Інгульській, Смолінській та Новокостянтинівській шахтах коливається від 79-и до 143-х доларів за кілограм. Таким чином затверджена ціна є збитковою і не дає можливості розвиватися. Через таку ситуацію також постійно створюється соціальна напруга у районах діяльності шахт, адже це робочі місця для людей та надходження до бюджетів усіх рівнів.

Заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості Юлія Підкоморна подякувала керівництву Кіровоградської області за постійну увагу до діяльності ДП «Схід ГЗК» і загалом атомної промисловості.

– Профільне Міністерство знає про проблемну ситуацію у Кіровоградській області і активно працює над вирішенням цих питань. Звичайно, без вашої допомоги і підтримки зробити заходи, які ми тут обговорили, буде важко, а тому дякую керівництву регіону, ядерного концерну та державного підприємства за активну позицію, – зазначила Юлія Підкоморна.

 

Останні новини по темі
Бігай по коридорах: у педуніверситеті відбудуться змагання зі спортивного орієнтування
ped
У Кропивницькому виборців перед візитом кандидата у Президенти перевіряли за списками
Читайте також

У Кропивницькому у суботу, 20 квітня, відбудеться відкриття персональної виставки картин кропивницької мисткині Оксани Калюжної....

13:34, 16 Квітня, 2024

Верховний Суд у складі судді-доповідача Касаційного адміністративного суду ухвалив повернути касаційну скаргу колишнього директора Кіровоградського обласного академічно-драматич...

12:24, 16 Квітня, 2024

У Кропивницькому створили ініціативу “Інспекція “Ї”” для протидії російськомовній зовнішній рекламі. Пояснюємо, як поскаржитися, якщо знайшли російську р...

12:23, 16 Квітня, 2024