Через скорочення працівники судитимуться з Інгульською шахтою (ВІДЕО)

14:47, 21 Лютого, 2019

Шахтарі з Кіровоградщини судитимуться з «Інгульською шахтою».

 

Дві сотні працівників Інгульської шахти потрапили під скорочення. Про це йдеться у телепрограмі „День за днем”.

Як повідомив голова незалежної профспілки гірників Інгульської шахти Дмитро Бондарєв, згідно наказу керівництва Східного гірничо-збагачувального комбінату від 9 січня про оптимізацію виробництва, працівників звільнять 24 квітня.

-Потрапив під скорочення, працюю прохідником на дільниці змішаних робіт. Просто дали папірець, що через два місяці звільнять. Пропонують роботу за 5 – 6 тисяч гривень. На цей момент у нас зарплатня близько 20-25 тисяч гривень,- розповідає шахтар Роман Головченко.

За словами директора Інгульської шахти Вадима Косаренка скорочення є вимушеним заходом, за результатами робіт минулого року собівартість уранового концентрату складає 143 долари за один кілограм. Національна комісія державного регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг встановила ціну 75 доларів за кілограм. Стороннього фінансування шахта не отримує.

– Наш підрозділ є збитковим, адже за фінансовими результатами минулого року ми працювали зі збитками у 200 мільйонів гривень, а є підрозділи, які на сьогодні знаходяться на стаді підйому та перспектив нарощення обсягів виробництва – це Новокостянтинівська шахта. Там створюються нові робочі місця і в пріоритеті ми пропонуємо нашим співробітникам перейти туди. Не виключено, що наш підрозділ може влитися в склад державного підприємства «Енергоатом». На сьогодні це було оптимальним рішенням питанням з формування цінової політики, – каже Вадим Косаренко.

Голова незалежної профспілки гірників Інгульської шахти Дмитро Бондарєв каже, рішення про скорочення неправомірне він звернувся до суду у Жовтих Водах. У разі не вирішення питання про скорочення шахтарі планують влаштувати протест.

Нагадаємо, голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко відзначив, що якщо навіть якась із шахт області (Смолінська, Інгульська та Новоконстянтинівська шахти ДП “Схід ГЗК”) і буде зменшувати виробничі потужності, зокрема, кількість працівників, то підсилення працівниками потребуватимуть інші шахти, що збільшуватимуть потужності.

Ми дбатимемо про долю шахтарів, а також про безпекові питання. Із 3000 гірників, які є в області, кожен шахтар має бути впевнений, що зможе забезпечити фінансово і соціально свої родини, – відзначив Сергій Кузьменко.

 

Останні новини по темі
Понівечене тіло у Великій Висці: вбивства не було
vs
gryzenko
До Кропивницького приїде кандидат у Президенти Анатолій Гриценко
Читайте також

Рік і неповний місяць — саме стільки прожив без війни кропивничанин Єгор Зайцев. І таких дітей, як він, в Україні ціле покоління....

10:40, 14 Квітня, 2024

У Кропивницькому легковик  BMW врізався у дерево. Двох людей із автівки деблокували та госпіталізували....

09:53, 14 Квітня, 2024

Воїна із Великосеверинівської громади, що на Кіровоградщині, Указом Президента посмертно відзначили державною нагородою....

15:42, 13 Квітня, 2024