У Кропивницькому розповіли про можливу загрозу втручання правоохоронних органів у виборчий процес

14:21, 28 Лютого, 2019

 

Сьогодні громадська організація «Незалежний Центр Аналізу Політики» влаштувала в Кропивницькому дискусію на тему «Як забезпечити прозорий виборчий процес?».

Представник нещодавно створеної ГО, що займається аналізом політики, моніторингом виборів розповів про особливості виборчого процесу та про порушення, які є наразі.

З позитивного – це велика кількість кандидатів – 44, але ми маємо говорити про те, для чого вони прийшли, – каже член правління ГО «Незалежний Центр Аналізу Політики» Андрій Гливко. – Є група кандидатів, які пішли в Президенти використають ці вибори, як майданчик для наступних виборів – парламентських восени. Є ще дві категорії кандидатів – технічні кандидати, а також кандидати, які передадуть свої ресурси іншим кандидатам. Приміром, вони можуть мати своїх спостерігачів, представників у комісіях. Не є секрет, що ці квоти продаються.

Також обговорили роль поліції у прийдешніх виборах.

Поліція має бути, аполітичною. На жаль, ми цього сьогодні не бачимо, – каже Андрій Гливко. – Очільник міністерства внутрішніх справ на відкритих майданчиках робить заяву про те, що вони будуть арбітром. Але поліція не може бути арбітром, а лише дотримуватися “букви закону”. Ми стаємо свідком того, що представники поліції починають загравати з певними політичними силами. Ідеться про обшуки в Чернігівській, Сумській областях, коли на одні виклики поліція реагує, а інші – ігнорує.

Зокрема, щоб не вийшло міряння силами правоохоронними органами й силових структур.

Зменшується роль адмінресурсу, збільшується роль підкупу, – каже голова “Асоціації Політичних Наук” Дмитро Сінченко. – Зокрема тому, що у нас є конкуренція силових структур. У нас конкурують МВС, які підігрують одному кандидату, а також СБУ і генпрокуратура, які підігрують іншому кандидату. Тому на повну силу адмінресурс використати не вдасться.

Також громадські активісти звернулися до виборців, аби ті викривали випадки фальсифікації на місцях.

Забезпечення прозорості лежить на виборцях, – каже Андрій Гливко. – Ми знаємо, хто організовує вибори на місцях і займається фальсифікацією. Тому ми маємо говорити про фальсифікації на місцях і викривати її.

 

Останні новини по темі
Судитимуть інженера БТІ за сприяння у відчуженні комунального майна в понад мільйон гривень
group
У Кропивницькому активістів запросили стати спостерігачами на президентських виборах
Читайте також

На Кіровоградщині сьогодні, 21 квітня, в 16 населених пунктів тимчасово вимкнули електрику.

09:49, 21 Квітня, 2024

Інформаційний портал «Гречка» потрапив на Мапу рекомендованих медіа за результатами незалежної експертної оцінки Інститут Масової Інформації (ІМІ) та Детектор медіа....

09:45, 21 Квітня, 2024

У Кропивницькому сьогодні, 20 квітня, на площі Героїв Майдану зібрались кропивничани з акцією “Чекаємо” на підтримку військовополонених і зниклих безвісти. Таким чин...

14:47, 20 Квітня, 2024