Міськрада допомагатиме підприємцям Кропивницького отримати адекватне нарахування плати за землю

12:20, 06 Березня, 2019

У міській раді Кропивницького створена робоча група, яка буде допомагати підприємцям міста з оформленням землевпорядних документів для відновлення адекватного нарахування плати за землю.


Як повідомляє сайт міськради, робочої групу, створену за дорученням міського голови Андрія Райковича, очолив заступник міського голови Олександр Мосін. А до її складу увійшли депутати міської ради, юристи, землевпорядники, представники Держземкадастру.

У вівторок, 5 березня, робоча група провела своє перше засідання. У його роботі взяв участь секретар міської ради Андрій Табалов.

За допомогою до міської влади скласти алгоритм дій для уникнення від підвищеного оподаткування земельних ділянок звернулися місцеві підприємці, які працюють у різних сферах діяльності. Їх об’єднали отримані від Державного земельного кадастру витяги з нормативної грошової оцінки землі, у яких вартість земельних власних чи орендованих земельних ділянок виросла в рази, порівняно із 2018 роком.

Олександр Мосін детально зупинився на нормативній базі, відповідно до якої в Україні виконується нормативна грошова оцінка землі, результатах обстеження землі у Кропивницькому та механізмі обрахування базової грошової оцінки землі.

– Підприємці, які не отримали кадастровий номер на земельну ділянку, або які не зареєстрували в Держземкадастрі актуальні коди класифікації цільового призначення землі, отримали витяги з нормативної грошової оцінки землі з максимальним «штрафним коефіцієнтом» Кф=3. Відповідно, плата за землю у них, в порівнянні з минулим роком, виросла у декілька разів, – звернув увагу Олександр Мосін. – Таким чином, держава чітко заявила про своє намагання зробити регулювання земельних відносин, у тому числі справляння плати за землю, прозорими і простими для використання. Для цього і був задіяний механізм, який би спонукав власників абсолютно всіх земельних ділянок виготовити необхідну технічну документацію. Якщо усі орендарі і власники землі виконають передбачені законом умови, на електронній мапі Держгеокадастру, доступній для усієї громадськості, буде чітко видно межі всіх ділянок, стане зрозуміло як використовується територія і як нараховується плата за землю.

Необхідно відзначити, що всі землевласники і орендарі землі отримали сім місяців на врегулювання питань з Держземкадастром, оскільки відповідний Наказ Мінагрополітики та продовольства України набрав чинності у липні 2018 року.

Одночасно, Олександр Мосін на практиці продемонстрував, як зміниться у меншу сторону плата за землю, якщо підприємець надасть всю необхідну документацію до Держземкадастру. На прикладі земельної ділянки одного підприємства, вартість землі якого у витязі Держземкадастру склала 9,5 мільйонів гривень з урахування «штрафного коефіцієнту» Кф=3, заступник міського голови здійснив перерахунок за умови, що землевласник зареєструє належним чином коди класифікації цільового використання землі. Результат, навіть з урахуванням індексації гривні, виявився набагато меншим – 3,958 мільйона гривень. Відповідно, місячна плата за 4,6 гектарів землі буде становити 9,896 тисяч гривень.

Олександр Мосін запевнив, що робоча група працюватиме активно і відкрито. Тож усі підприємці, які потребують кваліфікованої допомоги в наведенні ладу із землевпорядними документами, отримають її оперативно.

Останні новини по темі
У Кропивницькому відбудеться перший молитовний сніданок (ФОТО)
53164940 540007586521472 2678916521517907968 n
Правоохоронців просять відреагувати на погрози голови Кіровоградської облради
Читайте також

У Кіровоградському районному суді 19 квітня продовжили розгляд справи з обвинувачення колишнього в. о. командира однієї з частин Сил спецоперацій Романа Червінського у перевищен...

19:22, 19 Квітня, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників.

18:07, 19 Квітня, 2024

Презентуємо новий соціально-культурний проєкт — “Голоси фронтиру: радіоесеїстика військових”, який було створено спільно із Радіо Культура....

17:38, 19 Квітня, 2024