У Кропивницькому вшанували Тараса Шевченка у день його народження (ФОТО)

13:08, 09 Березня, 2019

Сьогодні, 9 березня, з нагоди 205-ї річниці від дня народження відомого письменника, художника та мислителя Тараса Шевченка у Кропивницькому відбувся урочистий мітинг.

У заході взяли участь представники міської та обласної влади, держслужбовці, силовики, військовослужбовці та жителі міста.

На початку вони поклали квіти до пам`ячника Кобзареві. Під час заходу присутні почули вірші авторства Тараса Шевченка у виконанні учнів гімназії ім. Т.Г. Шевченка: Павлика Фенька та Анни Шепеленко. Також поезію декламувала лауреатка Всеукраїнського фестивалю «Лесені джерела» Ірина Погребняк. Викладач Кіровоградського музичного коледжу Олександр Базай, виконав пісню у супроводі міського професійного духового оркестру.

tarr2

Доцент кафедри суспільних наук ЦНТУ Вікторія Барабаш розповіла про роль Шевченка для українців:

– Жити в серці з Тарасом Григоровичем Шевченком легко, бо він рідний, близький з дитинства. З бабусиної хати під солом`яною стріхою, де вечорами вголос читали Кобзар, який і сьогодні зі мною.

Свого часу Пантелеймон Куліш зазначив, що такий поет, як Тарас Шевченко, не одним українцям рідний, бо вчив не народ губити, ні села і міста опановувати. Він вчив правди святої.

Говорити про Тараса Григоровича непросто, бо він великий мислитель, митець і пророк, чиє ім`я належить до вершин імен людської цивілізації, які неперевершено передавали сутність буття, нерозривність сучасного, минулого і майбутнього. Жити, як Такрас Григорович Шевченко – це щоразу згорати і воскресати за правду і Україну.

tarr3tarr4tarr5tarr6tarr7tarr8tarr9tarr10tarr11

 

Останні новини по темі
На Кіровоградщині затримали ймовірного організатора замовного вбивства (ФОТО)
asb1
2019 03 06 med1
В медичному коледжі провели спортивно-розважальне свято (ФОТО)
Читайте також

На Кіровоградщині сьогодні, 21 квітня, в 16 населених пунктів тимчасово вимкнули електрику.

09:49, 21 Квітня, 2024

Інформаційний портал «Гречка» потрапив на Мапу рекомендованих медіа за результатами незалежної експертної оцінки Інститут Масової Інформації (ІМІ) та Детектор медіа....

09:45, 21 Квітня, 2024

У Кропивницькому сьогодні, 20 квітня, на площі Героїв Майдану зібрались кропивничани з акцією “Чекаємо” на підтримку військовополонених і зниклих безвісти. Таким чин...

14:47, 20 Квітня, 2024