Історії на межі війни: у Кропивницькому презентували книгу-інтерактив для роботи зі стресом (ФОТО)
Сьогодні, 11 квітня, у Кропивницькому презентували книгу-інтерактив «Ресурси впевненості: історії на межі війни».
У прес-клубі команда кропивницького центру соціальної адаптації військових “СМАйЛ” презентувала практичний посібник з елементами інтерактиву «Ресурси впевненості: історії на межі війни».
– Коли створили центр “СМАйЛ” ми зрозуміли, що дуже багато психологічних звернень йдуть на волонтерів. Виник внутрішній запит, створити такий посібник. З травня минулого року тривала робота над книжкою, – каже Андрій Фоменко, кризовий психолог, координатор ЦРВ “Коловорот”, співзасновник центру соціальної адаптації військових “СМАйЛ”.
“Ресурси впевненості: історії на межі війни” – це книга про тих, хто вміє знаходити ресурс і ділиться ним із тими, хто цього потребує. У книзі зібрані історії про волонтерів, які розповіли про те, що для них було ресурсом впевненості, аби не вигорати і рухатися далі.
У другій частині книги описано методи роботи зі стресом – від дихання до самомасажу та медитацій.
– Ми хотіли розповісти не тільки теорію, яка є в інтернеті. це такі унікальні люди, які не можуть відмовити. В першу чергу, хотіли показати історії волонтерів, як вони змогли знайти власний ресурс та не вигоріти. Ми наскрізного пустили в книзі історії людей, аби було зрозуміло, як ці речі, які є в книзі працюють насправді. Максимально інтерактивного намагались побудувати книгу. Вона ставить запитання, пропонує повернутись до першого результату, – відзначила Ольга Ткаченко, журналістка, координаторка по роботі зі ЗМІ центру соціальної адаптації військових “СМАйЛ”.
Книга орієнтована в першу чергу на військових та волонтерів, проте може стати в нагоді і тим, хто відчуває вигорання або потребує додаткових формул на пошук ресурсу впевненості.
Практичний посібник з елементами інтерактиву підготовлено за сприяння мецената Михайла Бежана, а надруковано за кошти благодійного фонду «СМАйЛ». Розповсюджується безкоштовно.
Анотація: Вигорання та стрес – це, як правило, мовчазні істоти. Певний час вони можуть іти поряд, не показуючи своєї небезпеки, будуть періодично губитися і буденних вирах. Проте так чи інакше вони дадуть про себе знати. І, розуміючи їхню причину, тактику гри, ви зможете прописати для них власні правила й умови, які будуть комфортні вам. Як знайти свій ресурс, коли ти між тишею та вогнем? Як не вигоріти, коли фіналу досі не видно? Як не загубитися, якщо зупинитися просто не можеш?…
Про авторів:
Андрій Фоменко, кризовий психолог
У складі мобільних волонтерських та інструкторських груп працював психологом у зоні бойових дій. Інструктор-психолог Українського спортивного батальйону, психолог Асоціації ветеранів Сил спеціальних операцій, координатор ЦРВ «Коловорот», співзасновник центру соціальної адаптації військових “СМАйЛ”.
Ольга Ткаченко, журналістка
У журналістській діяльності охоплювала теми про соціальну та психологічну адаптацію військових, описувала історії військових із зони бойових дій. Еск-редакторка обласного інтернет-видання «Перша електронна газета», здійснює медіа-супровід діяльності ЦРВ «Коловорот», координаторка по роботі зі ЗМІ центру соціальної адаптації військових “СМАйЛ”.
Нагадаємо, волонтерський проект для військовослужбовців та їх родин “СМАйЛ” – соціальної, мотиваційної, адаптаційної локації презентували в Кропивницькому торік влітку.