У Кропивницькому презентували 16-мільйонний проєкт реконструкції заповідника-музею “Хутір Надія” (ФОТО)

15:15, 28 Серпня, 2019

При розчистці водойми та влаштування берегової лінії в Хуторі Надія планують використовувати спецтехніку й технології, що не пошкоджуватимуть заповідну територію, в тому числі рослинність.

 

Про це стало відомо сьогодні, 28 серпня, під час презентації та обговорення робочого проєкту розробниками – Державним регіональним проєктно-вишукувального інституту “Укрпівдендіпроводгосп” та профільними департаментами облдержадміністрації.

Мовиться про передзахист науково-проєктної документації з розчищення прибережної зони, реконструкцію дамби, кріплення мокрого укосу дамби із застосуванням габіонів і протиерозійних геоматів, гнучке кріплення правого берега ставка парку-пам`ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення “Хутір Надія” в селі Миколаївка.

Так заступник головного інженера “Укрпівдендіпроводгосп” Євген Лук’янченко розповів про укріплення дамби, розчищення водойми, кріплення берегу за допомогою кругляка.

Реконструкцією передбачено на водоймі три плавучі фонтани (центральний 4-5 метри та два бокові до 2 метрів). Також проєкт передбачає благоустрій території: встановлення пішохідних доріжок по периметру водойми, освітлення, а також малих архітектурних форм: чоловіча та жіноча купальні, шість бесідок, а також альтанки, які відтворять як вони були в давнину, однак більшого розміру.

Крім того, відновлять літній театр з накриттям. Орієнтовна вартість таких робіт 16, 2 млн грн.

Зокрема під час обговорення детально зупинилися на роботі дренажної системи, аби позбутися болотяності на території та зберегти дерева від загибелі.

Також були питання і до естетики виконання проєкту. В результаті проєктанти мали б надати кілька варіантів візуалізації, як в сучасному стилі, так і ретро, аби мати можливість обрати кращий для реалізації. Також обговорили варіанти тентового покриття під літній театр.

Висловили побажання передбачити автоматичну систему поливу висаджених 2600 кущів троянд. Наразі їх поливають вручну. Також обговорили питання видалення дерев не лише вздовж берегової лінії, а й по всій території, що має бути у ПКД. А також питання облаштування сучасних туалетів.

Цьогоріч область має 2,3 млн грн, з який частину, за словами першого заступника голови обласної державної адміністрації Сергія Коваленко, заплатять проєктній організації. Решту коштів вже пропонують витратити на реалізацію проєкту цьогоріч. Загалом проєкт буде перехідним на наступний рік. Натомість висловлені пропозиції під час обговорення будуть внесені до проєкту на етапі коригування вже в 2020-му році.

 

 

l4

l

l2

l5

l6

 

 

 

 

Останні новини по темі
У Кропивницькому провели традиційний волейбольний турнір до Дня Незалежності (ФОТО)
2019 08 25 V3
duo
Поети та музиканти з Кіровоградщини можуть долучитися до мистецького вечора у Черкасах
Читайте також

Неподалік Кропивницького вчора, 20 квітня, вантажівка зіткнулася з легковиком.

14:19, 21 Квітня, 2024

На Кіровоградщині сьогодні, 21 квітня, в 16 населених пунктах тимчасово вимкнули електрику.

09:49, 21 Квітня, 2024

Інформаційний портал «Гречка» потрапив на Мапу рекомендованих медіа за результатами незалежної експертної оцінки Інститут Масової Інформації (ІМІ) та Детектор медіа....

09:45, 21 Квітня, 2024