Суспільство

У Кропивницькому стартував регіональний форум співпраці влади і громади (ФОТО)

. 2812

Сьогодні, 30 жовтня, в обласному центрі представники громадських рад та активісти громадських організацій Кіровоградщини під час форуму "Співпраця влади і громади: регіональний вимір" обговорюватимуть освітню реформу в рамках децентралізації.

IMG 7829

- Наше перше завдання - розібратися в реформі та як вона реалізується на Кіровоградщині, - каже модераторка форуму, голова Кіровоградської обласної організації Всеукраїнської громадської організації "Асоціація сприяння самоорганізації населення" Алла Волошина.

IMG 7848

В рамках форуму буде три панелі зі спікерами, зокрема, представниками обласної влади та громадських організацій, запитання від учасників форуму до спікерів, а також практична робота в групах.

IMG 7839

Під час форуму обговорять також меморандум про співпрацю між громадським радами та громадськими активістами на наступні п'ять років.

- Необхідність змін назріла, - каже начальник управління освіти і науки обласної державної адміністрації Володимир Таборанський. - Це лише початок реформи, яка стартувала в 2018 році в перших класах. Ми в процесі. Про результати реформи загалом можна говорити після її закінчення. А реформа освіти - це реформа на десятиліття. У 2029 році ми отримаємо першого випускника 12-річної школи.

IMG 7877

За його словами, в рамках реформи децентралізації школи переходять у власність громад, а з цим змінюється й ставлення до навчальних закладів. Зокрема, школи отримали автономію, приміром, кадрову: право через конкурси призначати на посаду директора, який в свою чергу збирає команду фахівців. Також школи отримали організаційну автономію, завдяки якій можуть розвиватися згідно з затвердженою стратегією. Пан Таборанський також відзначив академічну та фінансову автономії шкіл.

- Нині за даними моніторингу міністерства 66% дітей із задоволенням ідуть до школи. Це перший  і важливий результат реформи, - розповідає Володимир Таборанський.

За його інформацією, щороку в рамках освітньої реформи область освоює 40 млн грн, зокрема, на дидактичні матеріали, комп'ютери, меблі, навчання вчителів.

- Я чекаю ще більшої самостійності для шкіл, - каже співзасновниця ГО "Батьківська рада Кропивницького" Євгенія Захарченко. - Приміром, управління освіти Кропивницького бюджетну автономію нам не дає, хоч і декларує її.

IMG 7883

IMG 7860

Поширюйте

Коментуйте


Реклама