9 вересня – День тестувальника
9 вересня науковці Гарвардського університету, які тестували обчислювальну машину Mark II Aiken Relay Calculator, знайшли метелика, котрий застряг між контактами електромеханічного реле. Пророблена робота вимагала описування, і слово було знайдене – debugging (дебагінг, буквально: позбавлення від комахи) – так і нині зветься процес виявлення й усунення багів (bugs) – причин збою роботи комп’ютеру.
А саме слово тестувальник вироблено від англійського слова test – перевірка, випробування. Тестувальник або тестувальник програмного забезпечення (ПЗ) – фахівець, який проводить тестування ПЗ з метою забезпечення та контролю якості програмного продукту або інформаційної системи. Професія тестувальника вимагає широких знань та вмінь – мати уявлення про принципи побудови ПЗ, структуру програмних комплексів або практичний досвід у розробці ПЗ. Також нерідко необхідні навички в галузі роботи з базами даних, знання мови запитів SQL, скриптових мов, а також пізнання в адмініструванні операційних систем.
Основна вимога, що висувається до тестувальника, – це, з одного боку, вміння думати як користувач (кажучи зрозуміліше, юзер) того продукту чи системи, яка перебуває у процесі перевірки, а, з іншого боку, аналізувати поведінку системи, вхідні параметри та отримані результати з точки зору інженера, який бере участь у розробці програмного продукту.
Вітаємо “тестерів” з професійним святом!
Олег БАЗАК