З9 мільйонів на ремонт дороги на Кіровоградщині отримала фірма Демішкана і Мездріна
Служба автомобільних доріг у Кіровоградській області 28 серпня за результатами тендеру уклала низку угод на поточний середній ремонт автомобільної дороги Стрий-Тернопіль- Кіровоград-Знам’янка на загальну суму 58,45 млн грн. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель», пишуть “Наші гроші”
.
Ремонтуватимуть чотири ділянки між Новоархангельськом і Кіровоградом:
км 599+000 – км 604+100;
км 613+460 – км 614+670;
км 619+550 – км 623+200;
км 689+426 – км 699+000;
Перші дві за 19,61 млн грн. відремонтує Кіровоградський облавтодор, а решту за 38,84 млн грн. – ТОВ «Дор-Строй», пов’язана з нині народним депутатом від Партії регіонів, а до того керівником «Укравтодору» Володимиром Демішканом.
Співзасновниками фірми «Дор-Строй» у 2006 р. виступили дружина Демішкана Ірина, а також Ігор Мездрін, син очільника Кіровоградської САД, а в подальшому – заступника Демішкана по «Укравтодору» Миколи Мездріна. Коли Демішкана призначили головою держагенства, компанію перереєстрували на британські фірми «Любові файнес лімітед» і «Джесісан лімітед», а також киянку Тоню Наумкіну.
За даними «Forbes.ua», власником «Любові файнес лімітед» є кіпрська компанія «Parakeet Investments Limited». ЇЇ директор видав довіреність двом українським юристам – Данилу Гетманцева і Світлані Язиковій, які працюють в юркомпанії «Jurimex». На сайті фірми вказано, що вона є юридичним радником «Укравтодору».
Після третього призначення Демішкана головою «Укравтодору» у 2010 р. фірма «Дор-Строй» почала регулярно вигравати дорожньобудівельні тендери і за час його керівництва в держагенстві отримала підряди на 514,81 млн грн. Її дочірня фірма «Юнікобуд» за цей же період зібрала замовлень на 714,43 млн грн. Після переходу Демішкана в парламент фірми тендерів не вигравали – аж до цього часу.
Нагадаємо, перевірка Держфінінспекції на початку цього року виявила факти недобросовісного виконання дорожньобудівельних робіт. На замовлення САД в Кіровоградській області «Дор-Строй» повиннен був влаштувати асфальтобетонне покриття товщиною 4 см. Пропри те, що ця цифра фігурувала в актах виконаних робіт, насправді асфальтобетон поклали вдвічі тонше – 2 см, чим і завдали збитків на суму 1,3 млн гривень. Що ж до «Юнікобуду», то він, ремонтуючи дорогу в Чернівецькій області, взагалі не зробив вирівнювальний шару асфальтобетону. ДФІ нарахувала збитків на 3,2 млн гривень.