Кіровоградщина:спортивні майданчики обіцяють зробити безпечнішими
До кінця цього року на Кіровоградщині кількість новозбудованих спортивних майданчиків сягне 59, що більше на 18 майданчиків у порівнянні із попереднім роком. Втім усі майданчики, враховуючи встановлені раніше, ні за ким юридично не закріплені. Ця інформація прозвучала сьогодні на апаратній нараді в ОДА.
“Усі нові майданчики, які тільки встановлюються, повинні вже бути за кимось закріплені, а то будують, а вони виходять нічиї” – зазначив голова ОДА Андрій Ніколаєнко. Начальник управління молоді та спорту Кіровоградської ОДА Сергій Колодяжний запевнив, що процедуру оформлення підпорядкування юридичній чи громадській організації планують закінчити до кінця 2014 року, втім Андрій Ніколаєнко скоротив терміни до 1 вересня наступного року. Після оформлення документів, організація, за якою або територіально або опосередковано закріплять майданчик, говорить Сергій Колодяжний, відповідатиме за технічний стан об’єкту.
Наразі, запевняє чиновник, усі майданчики обстежені, обласною комісією виписані акти на ремонт, які розіслали по територіям і вже є відповідні фотофакти про те, що недоліки усунуті. Втім як можна називати спортивні майданчики безпечними, якщо технічний стан їх перевіряється лише обласною комісією? Голова Обласної ради Микола Ковальчук запевняє, що жодних проблем із безпекою не буде виникати якщо одразу визначитися із процедурою встановлення майданчиків. “Доки ми не вирішимо питання розробки нормативно-правової бази будівництва спортивних майданчиків, то можна сказати, що ми не розпочинали це питання по-європейському. На сьогодні ми повинні поставити завдання всім головам райдержадміністрацій, що 376 територіальних громад повинні мати не спортивні площадки, а типовий спортивний комплекс, тобто усі територіальні громади повинні мати однакову якість надання певних спортивних послуг. І селищні, і міські громади. Коли в нас буде проектно-кошторисна документація, то звичайно буде той, хто замовляє. А в нас замовлять можуть громадські організації, соціально відповідальний бізнес і територіальні громади. Безгосподарного майна в територіальній громаді не повинно бути – все майно повинно бути обліковано і мати господаря. Якщо цього немає, то які ж ми господарі?” – зазначив чиновник.