Кіровоградщині презентували оновлений законопроєкт про обіг земель сільськогосподарського призначення (ФОТО)

11:54, 15 Січня, 2020

Сьогодні, 15 січня, область взяла участь у селекторній нараді, під час якої регіонам презентували законопроєкт про обіг земель сільськогосподарського призначення №2178-10, підготовлений до другого читання.

 

Оновлений законопроєкт мають розглянути в комітеті, а вже потім у парламенті. У селекторній нараді від області взяли участь представники Кіровоградської облдержадміністрації, профільних департаментів та підрозділів, голови громад Кіровоградщини, аграрії, журналісти.

– В законопроєкті врахували пропозиції, озвучені на проведених регіональних форумах і селекторних нарадах, – каже заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький.

Нагадаємо, один із таких земельних форумів відбувся в Кропивницькому торік восени.

Фінальний варіант законопроєкту містить пункти про те, що дозволено купувати землю громадянам України; територіальним громадам; державі Україна; юридичним особам України, учасникам яких є лише громадяни України, держави чи ОМС.

Натомість заборонено купувати землю до проведення референдуму іноземцям та особам без громадянства.
До 1 січня 2030-го ціна продажу земельних ділянок приватної власності не може бути меншою за їх нормативну ділянку. Станом на 1 січня 2020-го один га землі в середньому коштує, за словами Тараса Висоцького, 27 499 грн. Продавати можна не більше 10 тис. га.

oda1

Відбулися і зміни до другого читання в пільгових умовах придбання держземель для фермерів. Приміром, розстрочка до 7 років на право оренди землі, набуте шляхом переоформлення права постійного користування. Хоча представники від областей наполягали на терміну в 10 років.

Після презентації основних змін у законопроєкті, регіони мали можливість задати питання. Зокрема, представники Кіровоградщини цікавилися як в рамках земельної реформи відбуватиметься комунікація громад після ліквідації профільних управлінь в районах.

Голова Мар’янівської ОТГ Олександр Таненик казав про необхідність запровадження механізму невтручання в процес купівлі-продажу нотаріуса, чи будь-кого іншого.

– Щоб був автоматичний режим процесу купівлі-продажу землі, – каже Олександр Таненик.

Тарас Висоцький прокоментував, що наразі над цим питанням працюють.

Також голова Мар’янівської ОТГ порушив питання про концентрацію землі на продаж: переглянути норму 10 тис. га і внести норму 1 тис. га. Відзначимо, про зменшення норми в 10 тис. га говорили представники й інших областей.

oda3

Керівник фермерського господарства “Даманське” Сергій Бергер запитував, як відбуватиметься оформлення речового права. На його думку, це має відбуватися в межах району, за місцем реєстрації, аби уникнути рейдерських ризиків. Нині, за словами представника міністерства, оформлення речового права залишається на рівні області.

Ринок землі в країні має запрацювати з 1 жовтня 2020-го. Однак можливі зміщення в термінах запуску.

Селекторна нарада триває.

oda4

oda5

oda6

oda7

 

 

Останні новини по темі
У Кропивницькому затримали підозрюваного у розбійному нападі на жінку
pol
fo
У Кропивницькому просять створити співочий фонтан
Читайте також

У Кропивницькому з понеділка, 27 травня, на автобусному маршруті №103 курсуватимуть чотири додаткові рейси....

10:38, 25 Травня, 2024

Інклюзивність, доступність і безбар’єрність – це не просто “трендові слова”, а важливі принципи, які є необхідними та базовими при проєктування будь-якого середовища, зокр...

09:52, 25 Травня, 2024

У п’ятницю, 24 травня в Кіровоградському райсуді продовжили засідання щодо обвинувачення контррозвідника Романа Червінського у перевищенні повноважень у справі, пов’...

20:26, 24 Травня, 2024