Суддя з Кропивницького повідомив про тиск прокуратури

10:10, 10 Лютого, 2020

 

Суддя Владислав Драний надіслав повідомлення до Вищої ради правосуддя про втручання в його діяльність як судді щодо здійснення правосуддя з боку прокуратури Кіровоградської області.

 

Про це повідомляє пресслужба Ленінського районного суду.

Суддя повідомив, що ним, як слідчим суддею Ленінського районного суду 22 квітня 2019 року було розглянуто клопотання про призначення судової трасологічної експертизи, яке було задоволено, зобов’язано сторону кримінального провадження, в розпорядженні якої перебувають зазначені в ухвалі речові докази, направити до експертної установи. Разом з тим, 26 квітня 2019 року від представника власників майна надійшло клопотання про припинення проведення експертизи у кримінальному провадженні. Вказане клопотання 13 травня 2019 року ухвалою слідчого судді, тобто Драним задоволено та припинено проведення трасологічної експертизи, також зазначено, що ухвала оскарженню не підлягає, законодавство прямо передбачало можливість припинення проведення раніше призначеної експертизи у спосіб постановлення судом відповідної ухвали.

Уже 30 січня 2020 року в приміщенні Ленінського районного суду Драному прокурором відділу прокуратури Кіровоградської області вручено повістку про виклик на 3 лютого 2020 року до прокурора відділу процесуального керівництва прокуратури Кіровоградської області для участі у слідчій дії – допиті в якості свідка.

З’явившись у призначену дату та час для участі у слідчій дії, Владислав Драний, дізнався про те, що прокуратурою Кіровоградської області 22 січня 2020 року до ЄРДР внесені відомості у кримінальному провадженні за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною другою статті 375 Кримінального Кодексу України, щодо постановлення з корисливих мотивів суддею (суддями) Кіровоградської області завідомо неправосудних рішень.

Під час допиту прокурором було пред’явлено постановлену Драним В. В. ухвалу слідчого судді від 13 травня 2019 року про припинення проведення експертизи та запропоновано надати показання у якості свідка щодо правомірності її винесення.

Суддя вважає, що прокуратурою Кіровоградської області проігноровано і повністю знівельовано основоположні права людини, конституційні гарантії незалежності судді та рекомендації з цих питань авторитетних міжнародних інституцій. 

 Фото з вільних джерел

Останні новини по темі
Кропивничанин став переможцем юніорського чемпіонату Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій (ФОТО, ВІДЕО)
2020 02 09 Dor
gr copy
На Кіровоградщині зареєстрували шість випадків грипу
Читайте також

На Кіровоградщині Петрівський районний суд виніс вирок в’язню, який під час відбування покарання у колонії вдарив наглядача....

11:40, 15 Липня, 2024

З вересня 2025 року вступає в дію постанова уряду про проведення базової загальновійськової підготовки в закладах вищої освіти всіх форм власності. Пояснюємо, хто має право відм...

11:39, 15 Липня, 2024

В Олександрії, що на Кіровоградщині 50-річний чоловік ганявся за дружиною і погрожував їй гранатою. Станом на понеділок, 15 липня він затриманий і очікує обрання йому запобіжног...

10:03, 15 Липня, 2024