Кропивницькому презентували гендерний портрет міста

15:34, 17 Лютого, 2020

 

Гендерний портрет Кропивницького презентувала сьогодні, 17 лютого, в Пресклубі координаторка проєкту «Європейська хартія рівності в дії» Алла Волошина.

 

 

Мовиться про тенденції та можливості гендерної рівності в місті. Дослідження проводилися за наступними напрямками: демографічна ситуація, як представлені чоловіки та жінки в політиці, освіта, міграція, охорона здоров’я, правопорушення та домашнє насилля.

За результатами дослідження, чисельність населення міста зменшується. Жінок у місті більше. Середній вік жінок – 42-43 роки, а чоловіків – 37 років.

Політика та публічне управління міста, за словами пані Волошиної, має жіноче обличчя. Серед керівників та спеціалістів 5-6 категорії – більшість жінок, а 2-3 категорії – більше чоловіків. 86% складу 7 скликання міськради – також чоловіки.

Що стосується охорони здоров’я, то кропивничани найбільше потерпають від захворювання системи кровообігу. А от серед самогубців більше чоловіків.

У місті переважає чоловіче насильство. Жіноча злочинність менш показова, каже Алла Волошина.

За її словами статистику дослідження можна використовувати при розробці програм соціально-економічного розвитку міста.

Дослідження Гендерного портрета міста було зроблено за донорські кошти. Друкований посібник можна буде знайти у бібліотеках міста. Буде доступна також онлайн версія.

Крім того, завтра, 18 лютого, у міськраді запланований “круглий стіл” на тему гендерного портрета міста.

Нагадаємо, у 2020 році в Кропивницькому планують створити програму гендерної рівності чоловіків та жінок, а в майбутньому – переходити до гендерного бюджетування.

 Фото з вільних джерел

Останні новини по темі
У Кропивницькому відбудеться благодійний майстер-клас з приготування піци
pi
photo 2020 02 17 14 39 25
У центрі Кропивницького виявили протитанкову міну (ФОТО)
Читайте також

«Кіровоградобленерго» опублікувало графіки відключень за чергами, які запроваджують на Кіровоградщині у вівторок, 16 липня....

20:13, 15 Липня, 2024

Цьогоріч вперше в Україні День Державності відзначають у нову дату — 15 липня. У Кропивницькому в цей день вшанували тих, хто боровся за Україну і провели міжконфесійну молитву....

18:02, 15 Липня, 2024

Сьогодні, 15 липня, дві громади Кіровоградщини повідомили про загибель на фронті земляків-захисників....

17:36, 15 Липня, 2024