Кропивницькому презентували гендерний портрет міста

Гендерний портрет Кропивницького презентувала сьогодні, 17 лютого, в Пресклубі координаторка проєкту «Європейська хартія рівності в дії» Алла Волошина.
Мовиться про тенденції та можливості гендерної рівності в місті. Дослідження проводилися за наступними напрямками: демографічна ситуація, як представлені чоловіки та жінки в політиці, освіта, міграція, охорона здоров’я, правопорушення та домашнє насилля.
За результатами дослідження, чисельність населення міста зменшується. Жінок у місті більше. Середній вік жінок – 42-43 роки, а чоловіків – 37 років.
Політика та публічне управління міста, за словами пані Волошиної, має жіноче обличчя. Серед керівників та спеціалістів 5-6 категорії – більшість жінок, а 2-3 категорії – більше чоловіків. 86% складу 7 скликання міськради – також чоловіки.
Що стосується охорони здоров’я, то кропивничани найбільше потерпають від захворювання системи кровообігу. А от серед самогубців більше чоловіків.
У місті переважає чоловіче насильство. Жіноча злочинність менш показова, каже Алла Волошина.
За її словами статистику дослідження можна використовувати при розробці програм соціально-економічного розвитку міста.
Дослідження Гендерного портрета міста було зроблено за донорські кошти. Друкований посібник можна буде знайти у бібліотеках міста. Буде доступна також онлайн версія.
Крім того, завтра, 18 лютого, у міськраді запланований “круглий стіл” на тему гендерного портрета міста.
Нагадаємо, у 2020 році в Кропивницькому планують створити програму гендерної рівності чоловіків та жінок, а в майбутньому – переходити до гендерного бюджетування.
Фото з вільних джерел