Однакові тарифи і гарантії по зарплаті: медики Кропивницького хочуть убезпечити себе на черговому етапі медреформи

10:03, 24 Лютого, 2020

З 1 квітня в країні має стартувати другий етап медреформи, в рамках якого лікарні надаватимуть пакет медичних послуг, які оплачуватиме НСЗУ.

Наразі медзаклади міста подають такі пакети медичних послуг на затвердження до Нацслужби. Про це стало відомо 21 лютого під час засідання колегії управління охорони здоров’я за участі керівників медичних закладів Кропивницького.

Натомість, дехто з керівників медзакладів міста запропонували ввести однакові тарифи на всі основні медпослуги по місту.

– Не може бути один тариф в лікарні такий, а в другій – інший, – каже лікарка.
– А як же конкуренція? – питається інша лікарка.
– Нас не повинна цікавити конкуренція. Ці затверджені тарифи мають бути винесені на сесію і бути прийняті рішенням сесії. Ми, як головні лікарі, не можемо забезпечити юридичну сторону цих тарифів. Якщо вони будуть прийняті і затверджені рішенням сесії, то в нас буде документ, який даватиме нам право, – каже попередня спікерка.
– Ми маємо прийти до одного знаменника, щоб це було узгоджено, щоб не було потім розмов навіть між нами, – каже інший головний лікар.
– Думаю, що ті тарифи, які співзвучні для кожного закладу, приміром, довідки – вони повинні бути однакові, а враховуючи специфіку закладу деякі можуть різнитися, – розповіла заступниця начальника управління охорони здоров’я Лариса Кудрик.
– Ми пропонуємо головним лікарям, економістам лікарень, фінансово-економічному відділу разом розробити і затвердити ці положення, – кажуть кілька лікарів в один голос. – У нас залишився місяць до 1 квітня.

– Тарифи не можуть бути однакові, – висловлює думку інша лікарка.

– Вважаю, що не можуть бути тарифи однакові у всіх лікувальних закладах. У нас різні лікувальні послуги, різний штат і заробітна плата, – каже ще один лікар.

У такий спосіб очільник медзакладів хочуть убезпечити свої лікарні. Крім того, деякі з них висловили пропозицію, аби міська влада надала гарантії на виплату заробітної плати медикам.

– Оплата праці з 1 квітня, коли ми заключимо договори з НСЗУ: 60% буде за послуги і 40% має доплачувати місцевий бюджет, громада. Цю тарифну сітку потрібно до чогось прив’язати. Ми стартуємо від мінімальної заробітної плати і далі йдемо по розрядам. Наші колеги хочуть, щоб вони так само отримували і за нічні зміни, за святкові, вихідні, за категорію, за вислугу. Ми не проти, але ми не можемо взяти на себе відповідальність, коли тарифна сітка розряд – від 6 до 13 починаючи, приміром, 10 тисяч на старті і трохи можна дорахувати до 15 тисяч. А по наших послугам ми можемо напрацювати лише на 4 тис. грн. Хто ці 11 тисяч дофінансує? Тому зобов’язання на оплату медикам на себе має трохи взяти місцева влада, – висловилася лікарка. – Якщо не матимемо грошей заплатити людям зарплату, то завтра вони у нас всі розрахуються.

– Це не реально. Це питання неодноразово піднімали на колегії міністерства, і ті області, які були пілотними. І чесно сказали, що зарплата не може бути менше мінімальної, але вона може стати меншою, чим у вас була, – каже заступниця начальника управління охорони здоров’я Лариса Кудрик.

Крім того, дехто із керівників ще сподіваються, що старт другого етапу медреформи знову відтермінують.

Нагадаємо, “Гречка” також писала про сім проблем з яким зіштовхнулись лікарні Кропивницького перед другим етапом медреформи.

 

Останні новини по темі
У Кропивницькому юнака нагородили за порятунок дитини (ФОТО)
87359336 190988395333846 7197157550666547200 n
DSC 9024
Ексзаступника голови Кіровоградської облради мають поновити на посаді
Читайте також

«Кіровоградобленерго» опублікувало графік відключень електрики за чергами, які запроваджують на Кіровоградщині у четвер, 18 липня....

20:13, 17 Липня, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників.

17:33, 17 Липня, 2024

У соціальних мережах, зокрема у анонімних Telegram-каналах, заявилися фейкові повідомлення про «тотальні блекаути» та «нові графіки відключень». Пояснюємо, як відрізнити фейки т...

17:25, 17 Липня, 2024