Як захистити квартиру від пожежі своїми силами

10:56, 26 Лютого, 2020

 

Вогонь знищує квартиру за півгодини, тоді як токсичні продукти горіння вбивають людей всього за 5 хвилин. Більшість трагедій відбувається через відсутність елементарних засобів захисту, які в разі пожежі допомагають зберегти життя та майно. Серед таких «рятувальників» — індивідуальний пожежний сповіщувач. Маленький датчик спрацьовує на ранній стадії займання, повідомляючи мешканцям про загрозу за допомогою гучного сигналу.

 

Пожежний датчик легко встановити самостійно

Для захисту квартири зовсім не обов’язково (хоча і бажано) встановлювати професійну пожежну сигналізацію з виводом на пульт спостереження. Досить придбати кілька пожежних сповіщувачів із вбудованими сиренами, які можуть працювати як автономно, так і в складі сигналізації. Другий варіант більш ефективний, оскільки хаб системи безпеки зможе сповістити мешканців за допомогою GSM-каналу або через інтернет.

Детектори диму та вогню варто розташувати на кухні, а також у всіх житлових приміщеннях, включаючи вітальню та дитячу. Компактні пристрої фіксуються на стелях за допомогою пари комплектних кріплень.

Комбіновані пожежні датчики підвищують рівень безпеки

У магазинах систем безпеки можна знайти сповіщувачі різних типів, одні з яких реагують на вогонь, а інші на задимлення. Найкращий варіант — комбінований пожежний датчик, здатний виявляти як дим, так і полум’я.

Приклад — датчики FireProtect та FireProtect Plus від виробника Ajax. Версія плюс спрацьовує не тільки при появі диму та різкому підвищенні температури (поріг — +59 °С), але і за умови виявлення в повітрі небезпечної концентрації чадного газу.

Вогнегасник допоможе усунути пожежу на ранній стадії

Крім пожежного детектора варто придбати пару вогнегасників. З полум’ям і тлінням краще справляються порошкові моделі, але після їхнього використання залишаються сліди, які важко піддаються змиванню. Вогонь можна загасити також за допомогою більш «щадного» вуглекислотного вогнегасника, здатного впоратися з електропроводкою та побутовою технікою, що палають.

Реклама

 

Останні новини по темі
На Кіровоградщині сталася ДТП: автівка перекинулася
photo 2020 02 25 20 37 28
IMG de6f560817602c26d20ae0327c03c491 V
У Кропивницькому згоріла автівка (ФОТО)
Читайте також

В цьому році Україна втретє відзначатиме День Української Державності. Це свято покликане нагадувати, що наша країна має багатовікову історію державотворення. ...

14:57, 15 Липня, 2024

У місцевих чатах та групах у соціальних мережах поширили повідомлення про начебто виплати по 9500 гривень від Польщі для кожного українця. Повідомлення містить шахрайське посила...

14:52, 15 Липня, 2024

На Кіровоградщині директору фірми-підрядника оголосили підозру у заволодінні державними грошима. Цей підрядник виконував капітальний ремонт лікарняної їдальні у Знам’янці....

14:35, 15 Липня, 2024