На «Перевеслі» говорили про кіровоградські ЗМІ

Минулої п’ятниці, 24 лютого відбулося чергове засідання громадсько-політичного клубу «Перевесло», яке відновило свою діяльність з початку цього року. Місцем локації вже традиційно стала бібліотека ім. Д. Чижевського, де свого часу й зароджувалося «Перевесло» ще наприкінці 80-х років.
Темою лютневого зібрання було визначено стан кіровоградської журналістики, основні проблеми якої у своєму вступному слові тезово проартикулював модератор заходу, один із координаторів ГПО «Перевесло» Сергій Запорожан: рівень свободи слова, залежність видань від влади, вибірковість новин, якість мовлення газет і телебачення та інше.
Протягом засідання слово брали Василь Бондар, Юрій Любович, Валерій М’ятович, Валентина Бажан, Броніслав Куманський, Сергій Запорожан, Вадим Мурований. Серед іншого, під час виступів йшлося про те, що сьогоднішня преса навперебій намагається вихваляти владу, розкручувати й «ПіаРити» її проекти, більшість з яких лише з цією метою і створюються. Скажімо, кожну поличку кіровоградського книговороту Олександр Шаталов відкриває з такою помпезністю і при такій кількості журналістів, ніби це як мінімум, новий стадіон до Євро–2012! Коефіцієнт корисної дії від таких проектів часто дорівнює нулю, якщо не брати до уваги шумових коливань, що утворюють навколо події самі ЗМІ. Саме вони останнім часом стали нагадувати старі «добрі» радянські часи, коли була лише одна правляча партія і її «правильна» позиція, висвітлювана у «правильних» газетах та теле- і радіопрограмах (не випадково радіоприймач у народі називали «брехунцем»). Схоже, преси не усвідомлює своєї справжньої функції – висвітлювати не стільки те, що влада робить, скільки вказувати їй на те, що вона не дороблює. А з наближенням виборів ситуація буде ще гіршою – запахло великими грошами!
На телебаченні ситуація своєрідна – Кіровоградська ОДТРК, вдаючи, що видає чесні і об’єктивні новини, часто виконує вказівки правлячої партії. Поділ на чорне і біле у обговорюваних темах проходить навіть не 25 кадром, а першим. Так було з театром, з топонімікою та ін., коли «неправильні» думки вилучалися або забалакувалися. Тому на питання Генадія Рибченкова, чи не проскочив бува хоч один сюжетик за останні рік-півтора на місцевому каналі, в якому б критично оцінювалися дії влади, генеральний директор ОДТРК Вадим Мурований відповів, що він за цим не стежить, але не пригадує такого. Втім, зізнався, що є палким прихильником цієї команди.
У підсумку зустрічі «Перевесло» закликало всіх журналістів не забувати про свою гідність та журналістську етику. Було вирішено запропонувати усім кіровоградським медійникам долучитися до підписання меморандуму «За чесну журналістику». Текст звернення буде оприлюднено і поширено пізніше.
Олег Колесник
Фото: Ігор Демчук

![Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.com.ua [Злодійські млинці по-кіровоградському]](https://gre4ka.info/wp-content/uploads/2012/02/121-287.jpg?v=1698252138)



