Екскерівник комунального підприємства з Кіровоградщини попри рішення суду не може поновитись на посаді

17:14, 04 Березня, 2020

Кропивницький апеляційний суд постановив поновити на посаді керівника КП «Районна аптечна мережа» Володимира Галицького. Проте, аби він повернувся на посаду рішення мають прийняти депутати Знам’янської райради. Вони ж вже двічі утримались і не проголосували за поновлення.

 

Як повідомив «Гречці» Володимир Галицький, його звільнили з посади у 2016 році, коли він був на лікарняному.

У 2017 році суд першої інстанції дійшов висновку, що припинення дії контракту та звільнення пана Галицького з посади керівника підприємства у той час, коли він був на лікарняному, відбулося з дотриманням трудового законодавства та положень контракту.

-З посади керівника КП «Районна аптечна мережа» мене звільнили незаконно. Звинуватили в тому, що я не подавав якісь звіти. Ці звіти згідно контракту я повинен подавати раз на півроку. Я працював вісім років і на суд приніс 16 звітів. Місцевий суддя на це забив, апеляційний суд прийняв мою сторону. Верховний суд прийняв сторону моїх опонентів. У той час як мене звільнили я був на лікарняному. Не знав про те, що буде засідання ради. Від мене це тримали у секреті. 1 липня 2016 року я пішов на лікарняний, а 5 липня відбулось засідання ради, де прийняли рішення звільнити мене 20 липня, я до 27 липня був на лікарняному. Суди це не взяли до уваги, пояснюючи, що контракт є особливим видом трудового договору. 4 вересня 2019 року Конституційний суд прийняв рішення, що всі положення трудового кодексу поширюються на контрактні договори,- каже Володимир. -На основі цього рішення я подав до місцевого суду позов про розгляд моєї справи по виняткових обставинах, тобто рішення конституційного суду.

За словами Галицького, сторона опонентів звернулась в апеляційний суд і він прийняв рішення на його користь.

Колегія суддів апеляційного суду погодилась з висновком суду першої інстанції, що звільнення пана Володимира в період його тимчасової непрацездатності та припинення дії укладеного з ним контракту є порушенням встановленого законом порядку припинення трудових правовідносин.

-Звільнення працівника з підстав, не передбаченихзаконом, або з порушенням установленого законом порядку свідчить про незаконність такого звільнення та тягне за собою поновлення порушених прав працівника,– йдеться в постанові.

Також Володимир Галицький повідомив, що державний виконавець наклав штраф на райраду у розмірі 5100 грн, а потім 12000 грн за невиконання рішення суду.

 – Районна рада провела вже два засідання на яких вони голосують за моє поновлення але більшість депутатів утримаються, – додав Володимир.

За його словами державний виконавець подав заяву до кримінальної поліції, щоб відкриття провадження за невиконання рішення суду. Кримінальна поліція відмовила і він звернувся до слідчого судді. Суддя прийняв рішення зобов’язати кримінальну поліцію відкрити провадження. Зараз кримінальне провадження відкрите.

– Збираюсь брати всі документи і їхати в Адміністрацію президента,- резюмував пан Галицький.

Дмитро Молодченко, заступник голови Знам’янської районної ради, прокоментував ситуацію. Він повідомив, що на останнє рішення апеляційного суду подали касаційного суду.

-На виконання рішення суду Знамянською районною радою ми вживаємо всі заходи з метою поновлення його на роботі. У 2017 році йому були відшкодовані затрати на правову допомогу. По-перше, цей трудовий спір триває з 2016 року. Рішенням Верховного суду йому було відмовлено у всіх позовних вимогах. У жовтні 2019 року за винятковими обставинами він знову подав заяву, розглядалася судами і на сьогодні дійсно прийнято рішення про поновлення на роботі. Знам’янською райрадою постійно вживаються заходи, це питання виноситься на кожну сесію з метою поновлення на роботі. Але згідно статті 43 Конституції України призначення, звільнення, поновлення керівника на роботі здійснюється рішенням сесії на пленарному засіданні. Одноособово ні голова райради, ні інші посадові особи райради його на посаді поновити не можуть. Дані рішення на сьогодні не набирають достатньої кількості голосів. Крім того, подана касаційна скарга. Після остаточного рішення я думаю дане питання буде вирішене. На наступну сесію знову виносимо це питання. Ми вживаємо всіх можливих заходів з метою виконати рішення суду,- каже Дмитро Молодченко.- Крім того, відкрито виконавче провадження, державні виконавці працювали і були вжиті певні заходи, ми надавали пояснення. Дії виконавців ми оскаржуємо в адмінсуді.

 

Останні новини по темі
Постраждала на атракціоні в Дендропарку отримає чверть мільйона гривень компенсації
watermarked atrac 10
55da61ff78a546f79e72b79a2c9d95e4
Відеокамери для Служби автодоріг Кіровоградщини обслуговуватиме ексфірма нардепа
Читайте також

«Кіровоградобленерго» опублікувало графік відключень електрики за чергами, які запроваджують на Кіровоградщині у четвер, 18 липня....

20:13, 17 Липня, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників.

17:33, 17 Липня, 2024

У соціальних мережах, зокрема у анонімних Telegram-каналах, заявилися фейкові повідомлення про «тотальні блекаути» та «нові графіки відключень». Пояснюємо, як відрізнити фейки т...

17:25, 17 Липня, 2024