В Олександрії розпочнуть процес створення піклувальних рад у школах

13:38, 12 Березня, 2020

У загальноосвітніх закладах Олександрії працюватимуть над створенням піклувальних (наглядових) рад.

У цьому освітянам допоможе команда проєкту “Реформа освіти під громадським контролем”, що втілює кіровоградський осередок ВГО “Асоціація сприяння самоорганізації населення”.

Як повідомили у пресслужбі осередку, таке рішення прийняли на вчорашній зустрічі начальника управління освіти, молоді та спорту міськради Олександрії Вікторії Чернецької з директорами шкіл та очільницею КОО ВГО “Асоціація сприяння самоорганізації населення” Аллою Волошиною.

Фінансову автономію шкіл у цьому місті впровадили ще в 2016 році. Кожен навчальний заклад має свій рахунок, яким розпоряджається, розробив власну стратегію розвитку. У деяких закладах навіть є піклувальні ради, однак вони не працюють.

З ініціативою завершити процес автономізації шкіл виступила Ірина Сіміненко, заступниця директора НВК “Марто-Іванівський ЗНЗ І-ІІ ст”, яка була учасницею дводенної школи в Кропивницькому, присвяченої темі фінансової автономії шкіл.

Під час зустрічі ми домовилися, що в рамках проєкту, що зараз втілюємо, ми допоможемо навчальним закладам Олександрії запустити в роботу дієві піклувальні (наглядові) ради, а також проведемо 2 тренінга по написанню проєктів для керівництва шкіл і садочків”, – каже Алла Волошина.

Довідково: діяльність піклувальних (наглядових) рад при освітніх закладах передбачена Законом України “Про освіту”. Вони є альтернативою традиційним батьківським комітетам, що діють у школах і садочках ще з радянських часів. Така рада є колегіальним органом, склад якого формується засновником закладу або уповноваженим ним органом з урахуванням пропозицій закладів освіти, органів громадського самоврядування закладу освіти, депутатів відповідної місцевої ради, самих батьків.

Піклувальна рада допомагає навчальним закладам у розробці стратегії та перспективного плану розвитку і водночас має можливість аналізувати стан виконання цих планів, сприяє залученню додаткових джерел фінансування, що не заборонені законом, та моніторить виконання кошторисів закладу, надаючи свої пропозиції, що є обов’язковими для розгляду керівником закладу. Рада матиме право пропонувати заохочення та стягнення для вчителів і вихователів, а також ініціювати фінансовий аудит закладу.

 

Останні новини по темі
В Олександрії з річки дістали тіло чоловіка
утопл 12 03 20 3
rigmayd10
Кропивничан просять повідомляти про пошкоджені дитячі майданчики
Читайте також

«Кіровоградобленерго» опублікувало графіки відключень за чергами, які запроваджують на Кіровоградщині у вівторок, 16 липня....

20:13, 15 Липня, 2024

Цьогоріч вперше в Україні День Державності відзначають у нову дату — 15 липня. У Кропивницькому в цей день вшанували тих, хто боровся за Україну і провели міжконфесійну молитву....

18:02, 15 Липня, 2024

Сьогодні, 15 липня, дві громади Кіровоградщини повідомили про загибель на фронті земляків-захисників....

17:36, 15 Липня, 2024