Церква і карантин: як радять себе вести вірянам священики

12:00, 19 Березня, 2020

Запроваджений в Україні карантин через загрозу коронавірусу співпав з Великим постом. Як вести себе вірянам з огляду на нові обмеження? Деякі церкви пішли на зміни звичних обрядів, дехто покищо ігнорує карантин.

 

Православна церква України

На сайті Кропивницької Єпархії Православної церкви України з’явилось повідомлення у якому вірян просять залишатись вдома та не відвідувати служби.

Божественні літургії проводитимуть за присутності обмеженням кількості осіб, мирян просять залишатися вдома.

Протягом дня храми мають бути відкритими для особистого відвідування і молитви, спілкування зі священнослужителями при додержанні загальних правил. Посилити заходи протиепідемічної безпеки у храмах, використовувати засоби дезінфекції, зокрема для підтримання чистоти ікон та інших святинь.

Бажаючі сповідатися і причаститися можуть це зробити протягом цілого дня, при дотриманні умов приготування.

“Пастирям у кожному конкретному випадку виявляти належну розсудливість“, – повідомляють на сайті.

Зокрема, має бути змінена процедура причащання, аби віряни не торкались губами церковного посуду.

Зокрема в настановах церковного Синоду ставлять таке завдання:” Сприяти тому, щоби в першу чергу найбільш уразлива перед загрозою хвороби частина суспільства, люди старшого і похилого віку, залишалися в час згубної пошесті вдома, у найбільш безпечних умовах, бо ми покладаємо всю надію на милосердя і допомогу Господню, але пам’ятаємо і застереження: «не спокушай Господа Бога твого»”

Українська греко-католицька церква

Предстоятель Української греко-католицької церкви Блаженнійший Святослав на офіційному сайті зазначив, що УГКЦ буде виконувати розпорядження державної та місцевої влади і санітарних служб. Водночас просить усіх громадян відповідально ставитися до заходів безпеки, зберігаючи при цьому абсолютний спокій.

«Ми зобов’язані дотримуватися всіх правил, які випливають з певних розпоряджень органів державної влади. Крім цього, заохочуємо людей похилого віку і батьків із малими дітьми залишатися вдома, адже вони перебувають у зоні найбільшого ризику.

У цей час Великого посту дотримуймося домашнього молитовного правила. Можна користати із трансляцій богослужінь за посередництвом сучасних засобів комунікації. Заохочуємо священників відповідати на прохання вірних уділяти їм Таїнства Сповіді та Причастя вдома, особливо коли йдеться про хворих осіб», — зазначив Глава УГКЦ.

Українська православна церква Московського патріархату

Ні на сайті Кіровоградської єпархії, ні на офіційному сайті церкви інструкції для вірян на час карантину немає.
Натомість остання новина на сайті присвячена тому, як 15 березня, вже після оголошення карантину, Високопреосвященніший Іоасаф митрополит Кіровоградський і Новомиргородський прийняв участь у святкуваннях свята Собору всіх преподобних Печерських у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі.
На фото видно, що на заході були присутні багато вірян.

 

Останні новини по темі
Більшість на Кіровоградщині народжували першу дитину в 20-24 роки
babu
90111139 3838651599485783 8301359037916643328 o
Літературні зустрічі з найвідомішими українськими авторами відбудуться онлайн
Читайте також

Верховний Суд у складі судді-доповідача Касаційного адміністративного суду ухвалив повернути касаційну скаргу колишнього директора Кіровоградського обласного академічно-драматич...

12:24, 16 Квітня, 2024

У Кропивницькому створили ініціативу “Інспекція “Ї”” для протидії російськомовній зовнішній рекламі. Пояснюємо, як поскаржитися, якщо знайшли російську р...

12:23, 16 Квітня, 2024

Кропивницька міська рада намагалася підвищити вартість оренди за стадіон “Зірка”. Проте футбольний клуб оскаржив рішення у суді і тепер орендуватиме стадіон до 2027 року ще деше...

11:43, 16 Квітня, 2024